Kino Letnie przyciągnęło tłumy widzów

Pruszków

Na finałowym pokazie Kina Letniego niezawodna pruszkowska publiczność stawiła się w komplecie. Ciepły niedzielny wieczór umilała „Agentka”. Ale to jeszcze nie jest pożegnanie z seansami pod chmurką.

W ostatnią sierpniową niedzielę na pl. Jana Pawła II w Pruszkowie pojawiły się tłumy miłośników kina. Gdy na ekranie pojawiły się pierwsze sceny komedii „Agentka”, próżno było szukać wolnych krzesełek, nie mówiąc o leżakach. Część widzów zasiadła więc na parkowych ławeczkach. – To fajny akcent na zakończenie wakacji. Uśmialiśmy się z mężem jak nigdy, szczególnie przy scenie walki na patelnie i inne kuchenne narzędzia – mówiła nam po pokazie pani Anna.

Wielu widzów, którzy pojawili się na niedzielnej projekcji, to stali goście Kina Letniego. – Te seanse to już prawie nasza wakacyjno-weekendowa tradycja. Byliśmy nawet wtedy, gdy padało, a na widowni trzeba było siedzieć z parasolem – z uśmiechem przyznają Kasia i Mariusz. I rzeczywiście jeden z pokazów tegorocznej edycji Kina nie rozpieścił pogodą. Thriller „Zanim zasnę” z Nikole Kidman w roli głównej pruszkowscy kinomani oglądali w strugach deszczu, ale nawet to nie przeszkodziło im w dobrej zabawie.

Poza wspomnianymi filmami, w lipcu i sierpniu na ekranie gościły takie tytuły jak „Most Szpiegów”, „Uprowadzona 3”, „Millerowie”, „Więzień labiryntu – Próby ognia”, „John Wick”, „Wolny strzelec” i  „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Jak ten repertuar oceniają widzowie? – Bardzo różnorodny i to wielki plus. Na jedne filmy ja wyciągałem z domu żonę, na inne ona mnie. Tym sposobem byliśmy na większości seansów – opowiada pan Krzysztof. I dodaje: – Mam nadzieję, że wrócicie w przyszłym roku, bo ciężko wyobrazić sobie wakacje w Pruszkowie bez tego kinowego pleneru.

Dla wiernych fanów Kina Letniego mamy dobrą informację. We wrześniu na pl. Jana Pawła II jeszcze raz stanie pneumatyczny ekran, a przed nim wygodne krzesełka. Mowa o pokazie specjalnym w ramach Pruszkowskiego Festiwalu Archeologicznego ARTEfakty. W niedzieję,11 września, o godz. 20.30 zobaczymy film „Makbet”, w którym główne role znakomicie grają Michael Fassbender i Marion Cotillard.

Filmowe wieczory w letniej atmosferze zorganizowali Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. W tym roku sponsorem głównym był Odyssey – nowy salon marki Nissan w Pruszkowie. Partnerzy projektu: Auto Service Zalewscy, Decathlon Okęcie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Play Salon Pruszków, E. Leclerc, Factory, LongBridge, MTZ Clinical Research.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.