Kilkumiesięczne opóźnienia prac na linii 447

Region

Opóźnienie prac przy budowie tuneli i przejść podziemnych na linii 447 wynosi od jednego miesiąca do nawet siedmiu miesięcy – alarmuje portal Rynek Kolejowy.

Tymczasowe dojścia na perony to, obok okrojonego rozkładu jazdy, największa zmora pasażerów po wznowieniu ruchu pociągów na podmiejskiej linii 447. Obie kwestie działają zresztą jak naczynia połączone. Pociągi nie pojadą szybciej jeśli w poziomie torów funkcjonować będą prowizoryczne przejścia. Nie pozwalają na to ani przepisy, ani zdroworozsądkowe podejście do bezpieczeństwa.

Jak długo zatem potrwa jeszcze ten pat, w którym pociągów jest mało a stacje i przystanki przypominają plac budowy? Okazuje się, że dość długo, bo PKP PLK ma spore opóźnienia w pracach przy przejściach i tunelach.

„Zmiany terminów oddania do użytkowania przejść podziemnych przy stacji i przystankach wynikają z dodatkowych zakresów prac budowlanych, niekiedy związanych z dodatkową procedurą administracyjną, m.in. uzgodnieniami z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, czy pozwoleniami na rozbiórkę pozyskiwanymi u wojewody. Dodatkowo, zmiany, wynikają z kolizji z liniami elektroenergetycznymi, które nie były zlokalizowane na mapach projektowych – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, dodając, że zlokalizowanych zostało ponad 100 takich kolizji” – pisze portal rynek-kolejowy.pl.

Jak zapewnił przedstawiciel PKP PLK, z uwagi na konieczność zmian w projektach, przejścia podziemne zostaną oddane do użytku od razu po uzyskaniu wymaganych pozwoleń. – Zakładamy, że będzie to w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi Rynkowi Kolejowemu Jakubowski.

Do PKP PLK zwróciliśmy się o szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. Opublikujemy je, jak tylko otrzymamy odpowiedź.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.