Kierowcy za nic mają czerwone światło [FOTO]

Pruszków

Kierowcy przejeżdżający ul. Poznańską w Pruszkowie ignorują sygnalizację świetlną w rejonie skrzyżowania z ul. Mostową. Policja obiecuje kontrole.

O tym, że skrzyżowanie ulic Poznańskiej i Mostowej jest niebezpieczne wiadomo od dawna. W grudniu ubiegłego roku na pasach została tam potrącona babcia, która odebrała wnuczka po lekcjach i razem wracali do domu. Dziecku nic się nie stało, a kobieta po kilku dniach zmarła w szpitalu.

Po tych zdarzeniach wielu mieszkańców podkreślało, że w tym miejscu może dochodzić do kolejnych tragedii. Powód? Kierowcy ignorują sygnalizację świetlną i przejeżdżają tam na czerwonym świetle. Nasz reporter wysłany na miejsce w krótkim czasie uwiecznił kilkunastu kierowców ignorujących czerwone światło. Na niektórych zdjęciach widać nawet dzieci, które mogły być wtedy na pasach, bo miały zielone światło.

Co na to policja? – Nie mieliśmy zgłoszeń o takiej sytuacji. Mieszkańcy mogą nas informować o takich zdarzeniach telefonicznie, mailowo i poprzez mapę zagrożeń – mówi nam asp Karolina Kańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Nie jesteśmy tam w stanie postawi patrolu a cały dzień, ale uczulimy funkcjonariuszy, by byli tam jak najczęściej. Rejon ulicy Mostowej jest przez nas kontrolowany – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.