Kierowcy stanęli w korkach

Region

Sytuacja na drogach wokół Warszawy staje się coraz trudniejsza. – Korki tworzą się już nawet na wytyczonych objazdach. Apelujemy do kierowców o empatię – podkreśla kom. Jarosław Sawicki.

Kolejne godziny protestów za nami. Przypominamy, że mieszkańcy okolicznych miejscowości wyszli na ulice, ponieważ nie zgadzają się z wybranym przez Polskie Sieci Elektroenergetycne wariantem przebiegu linii 400kV.

Zablokowane są cztery rasy prowadzące do Warszawy: dw 719 w Jaktorowie, dw 579 w Makówce, DK8 w Oddziale oraz DK7 w Pamiątce. Sytuacja na drogach początkowo nie była dramatyczna, ale z godziny na godziny ruch na drogach jest coraz większy. – Ruch wzrasta. Wiele osób ze względu na dobra pogodę odłożyło powroty na koniec dnia. Obecnie na objeździe między Lesznowolą a Grójcem zaczynają tworzyć się korki – mówi nam kom. Jarosław Sawicki z KPP Piaseczno. – Kierowcy są zdenerwowani, ale apelujemy o cierpliwość i zrozumienie dla protestujących – dodaje.

A jak sytuacja wygląda na drogach w powiecie grodziskim? – Po rozpoczęciu protestu w Makówce pojawiły się utrudnienie. Obecnie sytuacja się nieco unormowała. Ruch odbywa się powoli ale płynnie – poinformowała asp. szt. Katarzyna Zych z KPP Grodzisk Mazowiecki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.