Kierowcy nie ominą już zatoru za pomocą ciągu pieszo-rowerowego

Region

Gdy przy przejeździe kolejowym w rejonie ul. Solidarności w Pruszkowie tworzył się korek, pomysłowi kierowcy omijali go ciągiem pieszo-rowerowym łamiąc przy tym przepisy. Taka sytuacja już więcej się nie powtórzy, bo zamontowano tam słupki.

Problem ten opisał jeden z czytelników, który zwrócił się do naszej redakcji. – Kontaktuję się z Państwem w celu opisania nagminnej sytuacji łamania przepisów przed przejazdem kolejowym w Pruszkowie. Auta jadące od strony ronda przy cyrku Zalewski prosto, w celu ominięcia korka tworzącego się przed zamkniętym przejazdem, wjeżdżają na chodnik i ścieżkę rowerową zagrażając przy tym bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów oraz niszcząc nową nawierzchnię z kostki. Sytuacja powtarza się codziennie. W załączniku przesyłam zdjęcie pojazdu zrobione 16 grudnia przed godziną 8:00 – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Najpierw zwróciliśmy się w tej sprawie do policji. Okazuje się, że tacy kierowcy nie są bezkarni. – Jeżeli jest nagranie bądź zdjęcie z widocznymi numerami rejestracyjnymi samochodu, którego kierowca popełnił wykroczenie drogowe to, policjanci mogą ustalić tego kierowcę i „ściągnąć” go w celu przesłuchania. Można je wysyłać do komendy nawet za pomocą maila. Później będzie okazywało się czy skierujemy wnioski do sądu. – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ale sprawa została już rozwiązana. 18 grudnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa w komentarzu pod jednym ze swoich wpisów poinformował, że napisał maila do starosty pruszkowskiego. Opisał w nim sytuacje do jakich dochodzi w rejonie przejazdu przy ulicy Solidarności. Efekt? Postawiono trzy słupki, dzięki którym kierowcy już nie ominą zatoru poprzez ciąg pieszo-rowerowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.