Kierowcom wlepiają „żółte kartki”

Grodzisk Maz.

Kierowcy, którzy w Grodzisku pozostawili auto w niedozwolonym miejscu lub zablokowali chodnik, za wycieraczką auta mogli odnaleźć „żółtą kartkę” od strażników miejskich.

Po wakacjach do miasta powrócił wzmożony ruch, a co za tym idzie, także problem z miejscami parkingowymi. Kierowcy często zostawiają auta na chodnikach, utrudniając pieszym poruszanie się. Do walki z samochodami, które blokują swobodne przejście ruszyli grodziscy strażnicy. Nie wlepiają jednak mandatów, tylko „żółte kartki”.

– Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze wystawili mieszkańcom „żółte kartki” wzywające do złożenia wyjaśnień w siedzibie Straży Miejskiej w związku z parkowaniem na chodniku i nie zachowaniem 1,5m przejścia dla pieszych m.in. na ulicy Krupińskiego a także na ulicy Sienkiewicza przy osiedlu XX lecia dla parkujących w taki sam sposób – informuje grodziska straż.

„Kartki” są zatem ostrzeżeniem, ale gdy to nie pomoże… – W przypadku powtarzających się sytuacji parkowania przez te same pojazdy, będą zakładane blokady na koła, a kierujący zostaną ukarani w postępowaniu mandatowym – zaznaczają funkcjonariusze.

I dodają: – Pamiętajmy o prawidłowym parkowaniu pojazdów tak, aby było one zgodne z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym. Parkując samochodem na chodniku pamiętajmy, żeby obowiązkowo pozostawić co najmniej 1,5 m przejścia dla pieszych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.