Kierował pojazdem mając ponad 2 promile

Raszyn

W Falentach Nowych (gmina Raszyn) zatrzymano mężczyznę, który prowadził walec drogowy pod wpływem alkoholu. Miał on 2,25 promila we krwi.

Prowadzenie pojazdu to zajęcie, które wymaga odpowiednich umiejętności, ale i skupienia. Kierowanie pod wpływem alkoholu utrudnia jednak spełnienie drugiego kryterium. 58-letni kierowca zignorował przepisy. Poruszał się on walcem drogowym będąc pod wpływem alkoholu.

W środę dyżurny z Pruszkowa dostał informację, że walcem drogowym kieruje osoba będąca prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości. Policjanci z raszyńskiej patrolówki zatrzymali pojazd na ul. Opackiego w Falentach Nowych. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał aż 2,25 promila alkoholu w organizmie. 

Walec przekazano w ręce firmy do której należał. Natomiast pijanego kierowcę zawieziono do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Nieodpowiedzialność to słowo, które ciśnie się na usta świeżo po zdarzeniu. Policjanci niejednokrotnie przestrzegają kierowców przed prowadzeniem po spożyciu alkoholu. Co smutne, wiele osób nie bierze tego jednak do siebie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.