Kierlańczyków dłuższa, ale na papierze

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się zaprojektowaniem przedłużenia ul. Kierlańczyków. Póki co chodzi o zaledwie 100-metrowy odcinek tej drogi.

Dziś ulica Kierlańczyków nie jest zbyt ruchliwą drogą. Przy tej niewielkiej uliczce mieszą się jednak ważne instytucje: sąd rejonowy i komenda policji. Władze Grodziska snują plany przedłużenia tej drogi od ul. Bartniaka do ul. Okulickiego (droga wojewódzka nr 579) już od kilku lat. Udało się nawet wyłonić projektanta (jeszcze w 2014 r.). Prace projektowe trzeba było jednak wstrzymać. Powód? Zastrzeżenia konserwatora zabytków oraz przedłużające się negocjacje z właścicielami gruntów potrzebnych pod przedłużenie drogi.

Grodziscy włodarze postanowili zatem skorzystać z półśrodków i budowę przedłużenia drogi podzielić „na raty”. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę fragmentu ul. Kierlańczyków. – W ramach zamówienia należy wykonać m.in.: projekt koncepcyjny drogi (długość ok. 100 m) z przebudową skrzyżowania ulic Kierlańczyków i Bartniaka (wraz  z opiniami zarządcy dróg) oraz parkingiem na przyległych działkach gminnych (min. 2 warianty koncepcji) – czytamy w dokumentach przetargowych.

Dodatkowo oprócz projektu przedłużenia ul. Kierlańczykow do rzeki Rokicianki wykonawca ma przygotować dokumentacje projektową odwodnienia, oświetlenia, oraz instalacji teletechnicznych. Wykonany ma zostać również projekt stałej organizacji ruchu.

Zwycięzca przetargu będzie miał 270 dni na wykonanie dokumentów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.