Kiedy zniknie zakaz parkowania?

Pruszków

Mieszkańcy ul. Chopina zastanawiają się kiedy zostanie przywrócona możliwość parkowania przy wzdłuż ulicy. Kierowcy mają problem ze znalezieniem miejsc do parkowania, a wielu z nich nie przestrzega ograniczeń prędkości.

– Co dalej w sprawie postawionego półtora miesiąca temu zakazu parkowania na Chopina i zapowiedzi „zbadania tej kwestii”? Na ulicy Stalowej, która jest zdecydowanie węższa, i którą podobnie jak Chopina został poprowadzony objazd, takiego zakazu nie ma… Ta decyzja jest zupełnie niezrozumiała, a jedynym jej zauważalnym skutkiem (oprócz problemu mieszkańców ze znalezieniem miejsca, w którym możliwe jest pozostawienie samochodu), jest zdecydowany wzrost prędkości, z jaką przemieszczają się jeżdżący tędy kierowcy. Po wakacjach ta zmiana będzie zapewne jeszcze bardziej odczuwalna…. – napisała do nas Marta. 

Przypomnijmy. Na początku czerwca na ul. Chopina pojawiły się znaki zakazujące parkowania poza wyznaczonymi miejscami. Ta zmiana byłą efektem prac związanych z przebudową dróg wokół powstającej przy ul. Sienkiewicza galerii handlowej. Z ruchu wyłączony został odcinek ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Stalowej do ul. Staszica. Ruch skierowano na objazdy wytyczone ul. Stalową i Chopina. Teoretycznie taka organizacja ruchu obowiązuje od maja. Pojawiło się więc pytanie po co zakazy, skoro ul. Chopina na co dzień bez problemu poruszają się autobusy komunikacji miejskiej. I choć projekt organizacji ruchu przygotował inwestor galerii, to zgodę na jej wprowadzenie wyraziło starostwo powiatowe. Pytaliśmy wtedy czy jest szansa, by na ul. Chopina przywrócono pierwotną organizację ruchu. Usłyszeliśmy wtedy, że ta kwestia zostanie zbadana. 

Jak do kwestii szybko poruszających się po ul. Chopina samochodów oraz ciągle obowiązującego zakazu parkowania dziś odnosi się starostwo? – Bezpieczeństwo użytkowników dróg jest dla nas niezwykle ważne i stanowi jeden z kluczowych elementów przy m.in. zatwierdzaniu organizacji ruchu. Należy zwrócić uwagę na fakt, że sam brak zaparkowanych pojazdów w obrębie przejść dla pieszych na ul. Chopina wpływa na lepszą widoczność pieszych, co przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Jeśli mieszkańcy zauważają kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy obowiązujące na drodze to zachęcamy do zgłaszania tego faktu policji. Ze swojej strony zwrócimy się z zapytaniem do komendanta powiatowego policji o informacje w tej sprawie, a w przypadku potwierdzenia opinii mieszkańców o wzmożone patrole drogowe w tym miejscu – poinformował nas Piotr Borowiec, naczelnik Biura Zarządu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. – W odniesieniu do utrzymania zakazu parkowania na ul. Chopina możemy powiedzieć, że do naszego urzędu nie wpłynął projekt zmiany czasowej organizacji ruchu w związku z czym obowiązuje dotychczasowo zatwierdzona i wprowadzona organizacja ruchu. Wspomniany projekt czasowej organizacji został przygotowany i przedstawiony do zatwierdzenia przez projektanta działającego w imieniu i na rzecz inwestora przebudowy ul. Sienkiewicza. Z informacji uzyskanych od inwestora przebudowy ul. Sienkiewicza wynika, że ruch zostanie przywrócony w dniu 3 września – dodaje

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.