Kiedy wystartuje budowa Manhattanu?

Pruszków

Od kilku już lat mówi się, że w samym sercu Pruszkowa ma powstać galeria handlowa o nazwie Manhattan. Nadal jednak inwestycja widnieje tylko na papierze. Na jakim etapie są przygotowania do startu budowy?

Manhattan to inwestycja Grupy Kapitałowej Rekord. Przedsięwzięcie ma łączyć funkcje osiedla mieszkaniowego oraz galerii handlowej. Obiekt jest planowany w samym centrum Pruszkowa przy ul. Bolesława Prusa, w miejscu dawnego targowiska Manhattan. Znajdą się w nim: 156 mieszkań o różnych powierzchniach, galeria handlowa rozmieszczona na dwóch kondygnacjach oraz parkingi – jeden dla mieszkańców, drugi dedykowany klientom galerii. 

Na jakim etapie jest inwestycja? Teren budowy uporządkowano, ale próżno szukać tam ciężkiego sprzętu. – Obecnie prowadzona jest komercjalizacja obiektu. Zleciliśmy to zewnętrznej firmie. Mogę powiedzieć, że chętnych nie brakuje. Wiele firm jest zainteresowanych wynajmem powierzchni w Manhattanie – mówi nam Wiesław Gowin, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Rekord.

Wiadomo już, że w galerii o powierzchni 13 tys. mkw. swój sklep będzie miała sieć Piotr i Paweł. Mieszkańcy Pruszkowa są zadowoleni z tej informacji, bowiem do tej pory w naszej okolicy sklepy tej sieci znajdują się jedynie w Brwinowie i w Jankach. 

Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma Cushman&Wakefield. Zapytaliśmy jej przedstawicieli, czy wiadomo już, jakie marki pojawią się w Galerii Manhattan obok wspomnianej sieci Piotr i Paweł. – Finalizujemy rozmowy z najemcami. Nazwy marek będziemy mogli ogłosić po podpisaniu umów. Prawdopodobnie nastąpi to na przełomie sierpnia i września bieżącego roku – informuje Anna Oberc z Cushman&Wakefield. – Zaawansowane rozmowy prowadzimy z firmami z branż: gastronomicznej, wyposażenia wnętrz, telefonii komórkowej. W najbliższych miesiącach powinniśmy sfinalizować rozmowy z siecią sklepów sportowych, sklepem zoologicznym, drogerią, apteką oraz sklepem RTV/AGD. Oczywiście równolegle trwają rozmowy z firmami odzieżowymi – wylicza.

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekają na informacje o starcie budowy Manhattanu. Póki co, inwestorzy nie chcą zdradzać szczegółów. – Musimy dokończyć kilka spraw. Robimy wszystko, by wystartować z robotami tak szybko jak to możliwe – zaznacza prezes Wiesław Gowin. Na pytanie o podanie choćby przybliżonej daty rozpoczęcia budowy odpowiedział: – Oficjalnego terminu jeszcze nie podam. Proszę o cierpliwość.

Tu pojawia się kolejne pytanie: czy zwlekanie z rozpoczęciem prac budowlanych nie wpłynie na przesunięcie terminu oddania Manhattanu do użytku? Przypomnijmy, osiedle i centrum mają być gotowe w III kwartale 2017 roku. – Staramy się robić wszystko, by ten termin był możliwy do utrzymania – mówi krótko prezes Gowin.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.