Kiedy wystartują prace na krzyżówce Armii Krajowej i Andrzeja

Pruszków

Na początku kwietnia pruszkowskie starostwo powiatowe wybrało firmę, która zajmie się budową lewoskrętu na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Andrzeja. Kierowcy i mieszkańcy zastanawiają się kiedy wystartują prace.

Rozbudowa wspomnianego skrzyżowania ma być lekarstwem na tworzące się na nim zatory. Te tworzą się tu, gdy ktoś jadący al. Armii Krajowej chce skręcić w Lewo. Brak osobnego pasa sprawia, że samochody oczekujące na możliwość wykonania skrętu blokują innych kierowców. I tak tworzą się korki. To ma się jednak zmienić.

Władze starostwa powiatowego na początku kwietnia wybrały firmę, która zajmie się wykonaniem przebudowy krzyżówki al. Armii Krajowej i ul. Andrzeja. Pojawia się więc pytanie kiedy ruszą prace? – Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z wykonawcą cały ciężar budowy został przesunięty na okres wakacyjny. W związku z tym rozpoczęcie robót zaplanowano na 26 kwietnia i w okresie do wakacji będą wykonywane roboty przy miejscowych wygrodzeniach, w jak najmniejszym stopniu ograniczające ruch pojazdów i pieszych – mówi nam Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski. – W okresie wakacyjnym roboty będą prowadzone przy wyłączeniu z ruchu (jeśli to będzie konieczne) jednego pasa. Wykonawca, poza krótkim okresem na ułożenie nawierzchni bitumicznej nie przewiduje zamknięcia skrzyżowania. Planowany okres realizacji to 105 dni, co oznacza że roboty powinny zakończyć się w pierwszej połowie sierpnia – dodaje.

Jak zmieni się krzyżówka? Jezdnia zostanie poszerzona o jeden pas ruchu. To pozwoli na stworzenie pasa do bezkolizyjnego skrętu. Zmieniona będzie również geometria łuków na wlotach skrzyżowania.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kiedy wystartują prace na krzyżówce Armii Krajowej i Andrzeja”

 1. gość pisze:

  Proponuję zaangażować kolejarzy. Z pewnością będzie jeszcze szybciej. A tak na marginesie, nie krzyżówka a skrzyżowanie.

 2. wrty pisze:

  Weźcie firmę z ronda z Powstańców. Pierwsza od lat tak sprawnie wykonana inwestycja w Pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły