Kiedy start remontu dw 719?

Pruszków

Po wielu latach władze województwa mazowieckiego wreszcie znalazły pieniądze na inwestycje drogowe w Pruszkowie. Chodzi o planowane poszerzenie drogi wojewódzkiej nr 719, czyli „wąskiego gardła” oraz remont tej ważnej arterii.

Kierowcy od dawna czekają na rozbudowę przewężenia w ciągu Al. Jerozolimskich (dw 719) w Pruszkowie. W godzinach szczytu przez to „wąskie gardło” wjazd i wyjazd z centrum miasta jest utrudniony. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wiosną br. ogłosił przetarg na rozbudowę drogi na odcinku pomiędzy ulicami Bohaterów Warszawy a Partyzantów. Warto dodać, że inwestycja oprócz budowy nowej jezdni obejmuje przebudowę magistrali wodociągowej, która doprowadza wodę do całego Pruszkowa.  

Pierwotnie listę wykonawców zainteresowanych realizacją zadania mieliśmy poznać w maju. Jednak termin otwarcia ofert przesuwano aż trzy razy. Finalnie drogowcy zapoznali się z nimi 14 czerwca. Najniższą ofertę złożyła firma Strabag – ok. 20,4 mln zł, czyli o ponad połowę mniej niż szacowali drogowcy (46 mln zł). – Wysłaliśmy do oferenta pismo z prośbą o wyjaśnianie i uzupełnienie dokumentacji. Zaproponowana przez niego cena jest rażąco niska, więc w tym przypadku to normalna procedura – zaznacza Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Kilka dni temu drogowcy ogłosili kolejny przetarg. Tym razem szukają inwestora nadzoru dla poszerzenia „wąskiego gardła” w Pruszkowie. – Główny przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, dlatego nie ma obawy, że drugie postępowanie wpłynie na realizację inwestycji. Inwestor nadzoru jest nam potrzebny, ponieważ to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie. Rozstrzygnięcia obu postępowań powinny nastąpić praktycznie w tym samym czasie – mówi Monika Burdon.

Poszerzenie 719 to niejedyna planowana inwestycja MZDW w Pruszkowie. Drogowcy szykują się też do wymiany nakładki w al. Wojska Polskiego. – Jeśli chodzi o przetarg na remont dw 719  (al. Wojska Polskiego – przyp. red.) na odcinku od ulicy Powstańców do ul. Brzozowej to czekamy na decyzję sejmiku województwa w sprawie przesunięcia dodatkowych środków na to zadanie. Posiedzenie zaplanowano na 11 lipca. Wszystkie złożone w przetargu oferty przekraczały założony przez nas kosztorys – twierdzi rzeczniczka MZDW.

O kontrakt na realizację tego zadania ubiegało się siedem firm. Najkorzystniejszą propozycję, opiewającą na niespełna 1,1 mln zł, złożyła firma Drogomex z Pruszkowa. W ramach zadania trzeba sfrezować starą nakładkę i ułożyć nową. Na wykonanie wszystkich prac drogowcy będą mieli zaledwie 90 dni. – Z podpisaniem umowy musimy czekać do momentu zwiększenia środków – ucina Monika Burdon.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.