Kiedy prace ruszą „pełną parą”?

Pruszków

Mija tydzień od zamknięcia „wąskiego gardła” w Pruszkowie. Na terenie budowy niewiele się dzieje, a kierowcy, którzy stoją w korkach zaczynają się denerwować...

W nocy z 2 na 3 listopada z ruchu wyłączono blisko 800-metrowy odcinek Al. Jerozolimskich na wjeździe do miasta. Drogowcy mają poszerzyć jezdnię na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy do skrzyżowania z ul. Partyzantów. Choć od zamknięcia tej ważnej arterii minął już tydzień, to kierowcy podkreślają, ze na terenie budowy niewiele się dzieje. – Czy redakcja może sprawdzić gdzie podziali się robotnicy z Al. Jerozolimskich? Zamknęli drogę, kierowcy stoją w korkach a tam się nic nie dzieje. Skoro nikt tam nie pracuje, to po co zamknęli drogę? – dopytuje Marek. Podobnych głosów jest wiele.

Postanowiliśmy sprawdzić dlaczego prace na „wąskim gardle” postępują tak wolno. – Na terenie budowy liczba pracowników i sprzętu jest na bieżąco kontrolowana i dostosowywana do aktualnie prowadzonego zakresu prac. Ciężki sprzęt na budowie pojawi się w drugiej połowie listopada po zakończeniu wszystkich prac związanych z przygotowaniem frontu robót pod roboty branżowe – informuje Ewa Bałdyga, rzecznik prasowy Strabag.

Rzeczniczka Strabagu podkreśla, że obecnie kontynuowane są prace związane z rozbiórką elementów starego pasa oraz z wycinką drzew. – W połowie listopada planowane jest rozpoczęcie prac związanych z likwidacją kolizji energetycznych i teletechnicznych, budową magistrali wodociągowej DN600, rozpoczęcie robót związanych z przebudową gazociągu oraz zarurowaniem istniejącego rowu melioracyjnego U-1 – wylicza Bałdyga.

Roboty na „wąskim gardle” zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym przebudowany zostanie wspominany odcinek Al. Jerozolimskich. W ramach drugiego etapu drogowcy zabiorą się za przebudowę fragmentu ul. Bohaterów Warszawy od skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi do granicy robót na wysokości wiaduktu. W ostatnim, trzecim etapie przebudowane zostanie skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z ul. Bohaterów Warszawy. Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.