Kiedy parking na Waryńskiego?

Pruszków

Wydawało się, że z zakończeniem budowy parkingu park&ride przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie spieszyć się nie trzeba, bo pociągi będą na razie omijać nieczynną pruszkowską stację. Peron jednak udało się uruchomić, powraca więc pytanie – kiedy parking?

Jak wygląda stacja PKP w Pruszkowie, każdy widzi… Niemniej pociągi kursują, a pasażerowie powoli przyzwyczajają się do powrotu do transportu szynowego. Część z nich prawdopodobnie powróci do nawyku pozostawiania auta w pobliżu pruszkowskiego dworca PKP i kontynuowania podróży pociągiem. Tylko, że z miejscem do parkowania nadal jest spory kłopot.

Sytuacja ma się zmienić po oddaniu do użytku dwóch nowych parkingów park&ride w tej części miasta. Jeden z nich, ten który powstaje przy ul. Waryńskiego, miał być gotowy we wrześniu. Prac nie przyspieszano, bo pociągi miały wrócić do Pruszkowa dopiero 20 października. Stało się jednak inaczej, a parking nie jest jeszcze gotowy…

Kiedy będzie? – Termin mamy do końca września i zostanie on utrzymany. W październiku wszystko powinno być gotowe i parking przy ul. Waryńskiego zostanie oddany do użytku – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Na park&ride po północnej stronie torów PKP znajdzie się 110 miejsc parkingowych w tym 5 dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Obok stanęła już zatoka autobusowa i wiata przystankowa.

Pozostawienie auta będzie całkowicie darmowe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.