Kiedy parking na Sienkiewicza? „Trudno powiedzieć”

Pruszków

Wielopoziomowy parking przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie miał być gotowy do końca listopada. Jak deklaruje urząd miasta, prace budowlane zakończyły się. Obiekt czeka na pozwolenie na użytkowanie.

Parking przy ul. Sienkiewicza to jeden z najczęściej pojawiających się tematów w pytaniach, które otrzymujemy od naszych czytelników. I nic w tym dziwnego, bo jego uruchomienie ma rozwiązać problem z brakiem miejsc parkingowych w rejonie stacji PKP w Pruszkowie.

Kiedy zatem obiekt ten zacznie służyć kierowcom? – Roboty budowlane zakończyły się. Parking jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Procedury trwają, więc trudno powiedzieć kiedy otrzymamy komplet dokumentów. Wniosek został złożony do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, ale z powodu wątpliwości natury prawnej został on przekazany do Głównego Inspektoratu – wyjaśnia Elżbieta Korach, naczelnik wydziały inwestycji w pruszkowskim urzędzie miasta.

Jak dodaje, na opóźnienie wpłynęły „niespodzianki” w trakcie budowy. – Na działce znaleźliśmy niezinwentaryzowany wodociąg i światłowód. Chwilę zajęło nam uzgodnienie z poprzednim właścicielem działki, czyli z PKP, co dalej zrobić z tymi mediami. Wodociąg został przebudowany, światłowód zabezpieczony, ale to wszystko pochłonęło czas – tłumaczy naczelnik Korach.

Przypominamy, że parking pomieści prawie 390 samochodów osobowych, 10 motocykli, ponad 70 rowerów. Korzystanie z niego będzie bezpłatne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.