Każdy może pomóc Polakom na Kresach

Pruszków

To już kolejna edycja charytatywnej akcji „Paczka dla Bohatera i Rodaka na Kresach”. Również i w tym roku wspiera ją Książnica Pruszkowska. Akcja trwa tylko do 6 grudnia, więc nie pozostało wiele czasu, by przygotować paczki. Warto pamiętać, że pomóc może każdy!

Podarować można wszystko. Jednak najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności oraz kosmetyki, przybory szkolne, chemia gospodarstwa domowego, słodycze i książki. Do końca zbiórki pozostało już niewiele czasu, bo niecały miesiąc.

Jak już wspominaliśmy akcja odbywa się pod hasłem „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. – Nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni naszym rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia – tłumaczą organizatorzy na facebookowym profilu przedsięwzięcia.

Pruszkowianie mogą zostawiać swoje paczki w Bibliotece Głównej przy Kraszewskiego 13 oraz Księgarni „Ania” zlokalizowanej przy ul. Kraszewskiego 39 w godzinach 11.00-18.00. Naszym rodakom na Wileńszczyźnie można pomóc również w inny sposób – darowiznami w postaci przelewów bankowych. Wpłat należy dokonywać na konto Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Caritas: PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 z dopiskiem „KRESY”

W tym roku rodaków na Kresach wspiera również piłkarz Kamil Grosicki, który przekazał na aukcję koszulkę z autografem. Licytacja dostępna jest tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.