Kaskadowy pomiar prędkości, 47 kierowców jechało za szybko

Grodzisk Maz.

W minioną niedzielę (26 lutego) grodziscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu tzw. kaskadowy pomiar prędkości. Aż 47 kierowców złamało przepisy jadąc zbyt szybko.

Na czym polega „kaskadowa” metoda? – Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli bierze udział kilka radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi – informuje asp. sztab Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Jak się okazuje, nawet w niedzielę wielu kierowcom bardzo się spieszyło. – Celem wczorajszych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci grodziskiej drogówki ujawnili 47 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy – wyjaśnia przedstawicielka grodziskiej komendy.

Jak dodaje, od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. – Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego – zaznacza asp. sztab. Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.