Kasjer chciał dorobić do pensji

Region

Artykuły o wartości blisko 200 tys. złotych mogły zostać skradzione przez nieuczciwego kasjera pracującego w jednym z marketów w Jankach. Policjanci skierowali wniosek o tymczasowe aresztowanie 19-letniego Damiana F.

W ubiegłą niedzielę funkcjonariusze z Raszyna zostali wezwani do jednego z marketów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ochroniarze złapali jednego z kasjerów na kradzieży. 19-latek pracujący przy jednej z kas zaniżył wartość sprzedanego towaru. Za zakupy warte ponad 9 300 zł klient zapłacił zaledwie 40 złotych.

Mundurowi postanowili porozmawiać z pracodawcą młodego mężczyzny. Okazało się, ze 19-latek miał być wkrótce zwolniony. Chłopak przed odejściem postanowił w nieuczciwy sposób dorobić do pensji. Policja przejrzała zapisy z monitoringu. Szybko wyszło na jaw, że Damian F. oszukiwał firmę od początku listopada. W tym czasie wspólnie z innymi osobami dokonał kradzieży różnego rodzaju towarów o wartości około 200 tysięcy złotych. Na razie udało się odzyskać skradziony asortyment o wartości około 5 tys. zł.

We wtorek do pruszkowskiej prokuratury wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie Damiana F. W trakcie przesłuchania 19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, za dokonanie kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja ustala, kto współpracował z młodym mężczyzną oraz poszukuje skradzionego towaru.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.