Karty niczym świeże bułeczki

Pruszków

Pruszkowska Karta Mieszkańca spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Kolejne osoby składają wnioski o jej wydanie. Karty rozchodzą się niczym świeże bułeczki, a mieszkańcy czekają na kolejne zniżki z tytułu ich posiadania.

Obecnie Pruszkowska Karta Mieszkańca uprawnia do ulg za przejazdy autobusami linii miejskich. Miasto porozumiało się z Hotelem Victor by DeSilva, który został partnerem programu. Posiadacze PKM będą mogli skorzystać z 10 proc. ulgi na wszystkie usługi oferowane przez ośrodek. – Trwają rozmowy z lokalnymi przedsiębiorstwami na temat ich dołączenia do programu. O postępach i pojawieniu się nowych zniżek będziemy na bieżąco informować – zapewnia Magdalena Kędzierska z Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Mieszkańcy wielokrotnie pytali, kiedy program wystartuje. Po licznych zapowiedziach od połowy czerwca mogą składać wnioski. Program spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Już od pierwszego dnia wydawania kart urzędnicy mają ręce pełne roboty. – W ciągu 10 dni wydaliśmy 1700 kart. Pragnę przypomnieć o konieczności okazania pierwszej strony deklaracji podatkowej. To warunek do wyrobienia Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Osoby składające wniosek drogą elektroniczną mogą odebrać kartę następnego dnia w urzędzie bądź w pływalni Kapry – wyjaśnia Kędzierska. 

Przypomnijmy. Aby otrzymać Pruszkowską Kartę Mieszkańca należy złożyć wniosek o jej wydanie. Można tego dokonać w urzędzie miejskim w pokojach 22, 23 i 30 w godzinach 8.00-16.00, a także w pływalni Kapry. Punkt wydawania kart jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00. Co ważne, o PKM mogą ubiegać się osoby mieszkająca w Pruszkowie i rozliczające się w miejscowym urzędzie skarbowym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.