Karnawałowy Parkrun już w sobotę

Pruszków

Miłośnicy biegania, który w każdą sobotę w Pruszkowie biorą udział w wyścigu na 5 kilometrów, przyzwyczaili już mieszkańców nie tylko do swojej pasji, ale też do poczucia humoru. W najbliższym Parkrunie zawodnicy wystartują w kolorowych przebraniach karnawałowych.

Parkrun zadomowił się w Pruszkowie na dobre. W listopadzie zeszłego roku bieg obchodził pierwsze „urodziny” i z powodzeniem kontynuuje propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszańców miasta, choć nie tylko. Może wziąć z nim udział każdy, a do pruszkowskiego wyścigu chętnie dołączają osoby z innych miast i miejscowości.

W każdą sobotę uczestnicy przebiegają 5-kilometrową trasę wokół Parku Potulickich. Zawodnikom mierzony jest indywidualny czas podczas każdej edycji, a szczegółowe statystyki można śledzić na stronie internetowej. Ale Parkrun to nie są zwykłe zawody sportowe. Biorą w nim udział osoby w każdym wieku, dorośli biegają razem z dziećmi, nawet tymi małymi, które jeszcze jeżdżą w wózku. Niektórym uczestnikom towarzyszą ich czworonożni pupile. Cała impreza ma otwarty, rodzinny, integracyjny charakter.  

Sobotnia edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na stroje karnawałowe, w których wystartują zawodnicy. Będzie to pierwszy Parkrun, w którym udział wezmą chodziarze nordic walking. – Nasza inicjatywa, to przede wszystkim integracja środowiska osób aktywnych fizycznie i zabawa. Dlatego też w ramach nowego pomysłu, zapraszamy osoby uprawiające nordic walking do inauguracji uczestnictwa w naszym biegu. Mamy już deklarację kilku osób chodzących z kijkami. Oczywiście nie zaprzestajemy zbierania nakrętek plastikowych dla oraz morsowania po Parkrunie na terenie Parku Kultury i Wypoczynku Mazowsze – mówi Janusz Wiśniewski, koordynator imprezy w Pruszkowie.

Udział w imprezie można zgłaszać niemal do ostatniego momentu przed biegiem. Rejestracja prowadzona jest tu. Początek biegu w sobotę, 6 lutego, o godz. 9.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.