Karatecy zaatakują Pruszków

Pruszków

Chcesz zobaczyć efektowne walki karate? Nic prostszego! Już 14 listopada w Pruszkowie odbędzie się XIII Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup.

Karate staje się coraz popularniejsze. Do uprawiania tej sztuki walki chętnie garną się dzieci. Istotne w karate jest tworzenie relacji mistrz-uczeń. Dla wielu karate pozostaje anonimowe i niedoceniane. Nie wszyscy wiedzą, że tę dyscyplinę uprawiały gwiazdy ekranu. W młodości swoje umiejętności w tym zakresie doskonalili m. in. Jean Claude Van Damme czy Chuck Norris.

W Pruszkowie młodzi adepci doskonalą swoje umiejętności. 14 listopada karatecy dostaną możliwość rywalizacji z zawodnikami trenującymi w innych klubach. Przed nami  XIII Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup. – W tym roku organizujemy już 13 puchar seniorski. Impreza pojawiła się w 2003 roku, ale puchar był nieoficjalny. Był to turniej pilotażowy. Od 2004 roku impreza wpisana jest do kalendarza Polskiego Związku Karate. Nasz klub cyklicznie organizuje ten turniej. Dwukrotnie rywalizacja odbyła się poza Pruszkowem. Turnieje zostały rozegrane w Nadarzynie i Sulejówku, jednak to nie zdało egzaminu. Wróciliśmy do Pruszkowa i trzymamy się swojego miejsca – prezentuje Aneta Różańska, dyrektor biura Karate Klub Pruszków.

Często jest tak, że rodzice posyłają dziecko na zajęcia karate, aby wypełnić mu czas. Jednak maluch wkręca się w ten sport i chce doskonalić swoje umiejętności. Może zdobywać kolejne pasy, a zarazem pokonywać drogę od ucznia do mistrza. Sale treningowe w Pruszkowie pękają w szwach. – Jesteśmy we wszystkich szkołach. W tym roku musieliśmy podzielić grupy. Utworzyliśmy specjalne grupy dziecięce, gdyż uczestnicy zajęć nie mieścili nam się na sali. W szkole nr 2, dzięki uprzejmości dyrekcji, otrzymaliśmy salkę, gdzie mogliśmy sobie zorganizować dojo do ćwiczeń. W całym klubie obecnie jest 500 dzieciaków – wyjaśnia Różańska.

Wszyscy z bliska będą mogli zobaczyć jak radzą sobie karatecy już 14 listopada. – Liczymy na to, że liczba uczestników będzie podobna jak w ubiegłym roku. Wtedy do zawodów przystąpiły 24 drużyny. Jak będzie w tym roku? Musimy jeszcze poczekać. Trwa przyjmowanie zgłoszeń. Turniej jest rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i grupa łączona senior-młodzieżowiec – mówi Różańska. I dodaje: – Nigdy nie biletujemy swoich imprez. Zawsze można swobodnie wejść na halę i dopingować. To jest impreza wyjątkowa. Na pewno jest dużo emocji. Odbywa się wiele pojedynków kumite. Regulamin jest przygotowany w ten sposób, aby zawodnicy zdobywali punkty techniczne, które są sumowane i decydują o wygranej.

Wstęp na zawody jest wolny. 14 listopada turniej zostanie rozegrany w Hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego 4. Początek rywalizacji o godzinie 10.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.