„Kapsuła Czasu” w murach Zana

Pruszków

Akt erekcyjny podpisany, „Kapsuła Czasu” wmurowana – budowa nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana postępuje. Wśród rzeczy, które znalazły się w kapsule jest także 352 numer Gazety WPR. 19 kwietnia 2016 roku stał się historyczną datą dla Zana.

„Nowy” Zan rośnie w oczach. Przewiduje się, że nowa siedziba liceum będzie gotowa w listopadzie przyszłego roku. Jednak droga do rozpoczęcia inwestycji wcale nie była łatwa. W końcu udało się zrobić pierwszy krok i efekty są już widoczne. – To radosne przeżycie. Tyle lat zabiegaliśmy o to, aby nowa siedziba szkoły powstała. W końcu udało się rozpocząć budowę – mówił podczas uroczystości wmurowania kapsuły czasu wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, który będąc starostą pruszkowskim przyczynił się do rozpoczęcia budowy nowej siedziby liceum.

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły obserwują postępy na budowie. Jednak nowa siedziba liceum to uwieńczenie starań absolwentów, którzy czują się mocno związani z Zanem. To także ważna inwestycja starosta powiatowego. – Planujemy ją otworzyć w listopadzie przyszłego roku. Prace realizowane są w terminie i liczymy, że wszystko się uda. Będziemy myśleć o kolejnych szkołach – zapewnia Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Uroczystość zgromadziła wielu gości. Oprócz wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery starosty pruszkowskiego pojawili się: wicestarosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, członkowie zarządu powiatu pruszkowskiego, prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, abp. Henryk Hoser.

Do kapsuły czasu wrzucono akt erekcyjny podpisany przez gości oraz dyrekcję i przedstawicieli szkoły, listę uczniów oraz nauczycieli liceum, 352. numer Gazety WPR. Symboliczny grosz dorzucił prezydent Pruszkowa Jan Starzyński. – Skoro ma być to kapsuła czasu musi się w niej znaleźć moneta z naszych czasów – powiedział włodarz.
  
Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana liczy już 95 lat i na stałe wpisało się w tradycję oraz klimat Pruszkowa. W ubiegłym roku starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na budowę nowej siedziby liceum. Prace ruszyły we wrześniu. Pod koniec stycznia przyszłego roku ma być gotowe skrzydło dydaktyczne. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowane budynku i przeprowadzeniu szkoły ruszą prace związane z drugim etapem robót. Chodzi o rozbiórkę starej siedziby i budowę obiektu sportowego. Kiedy inwestycja zostanie zakończona? Przewiduje się, że nowa siedziba będzie gotowa do 15 listopada 2017 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.