Kąpielisko już czeka

Pruszków

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy w upalne dni szukają ochłody. Kąpielisko w pruszkowskim Parku Mazowsze już działa.

Jeśli lubicie wypoczynek nad wodą to mamy dobrą wiadomość. Kąpielisko w Parku Mazowsze (Glinianki Hosera) w Pruszkowie już działa. Na jego uruchomienie trzeba było poczekać trochę dłużej, ale to efekt prac, które należało wykonać przed udostępnieniem kąpieliska mieszkańcom. Chodziło tu głównie o oczyszczenie i wyrównanie dna w stawie. Konieczne wybyło również odnowienie plaży, na której położono nową trawę z rolki.

Z odpowiednim wyprzedzeniem przeprowadzono również badania czystości wody. Jej jakość jest bardzo dobra i z kąpieliska można bezpiecznie korzystać. – Nasi ratownicy są tu codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to wydłużymy czas, w którym nadzorują kąpielisko. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor basenu Kapry odpowiedzialny również za opiekę nad kąpieliskiem i kajakami.

Jeśli wolicie kryte pływalnie to basen Kapry również jest dostępny przez całe wakacje. Oprócz możliwości zwykłego pływania można zapisać się na dodatkowe zajęcia. – Zainteresowanie w wakacje jest tak duże, że przerwy technologiczne zostały przeniesione na grudzień, na okres między świętami a nowym rokiem – zaznacza Elżanowski.

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu dostępne są również kajaki. Tymi można popływać w Parku Potulickich. Mieszkańcy mogą z nich korzystać za darmo w weekendy. – Zdecydowaliśmy się udostępnić kajaki również w ciągu tygodnia, ale dotyczy to grup półkolonijnych – mówi nam dyrektor basenu Kapry.

Wodne atrakcje na terenie Pruszkowa będą dostępne przez całe wakacje. – Sezon planujemy zakończyć 10 września – podkreśla Elżanowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.