Kąpieliska w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim w przygotowaniu

Region

W upalne letnie dni wiele osób szuka ochłody na kąpieliskach. W naszym regionie będzie można popluskać się na świeżym powietrzu w Pruszkowie i w Grodzisku Mazowieckim.

W tym roku nowością będzie kąpielisko w Grodzisku Mazowieckim. Na Stawach Walczewskiego obok łódek, rowerów wodnych i kajaków będzie można popluskać się w wodzie. – Planujemy kąpielisko otworzyć 24 czerwca w trakcie grodziskich wianków – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Nieco więcej informacji zdradza nam Mariusz Smysło dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim. – Przygotowujemy profesjonalne kąpielisko. O bezpieczeństwo będzie dbać trzech ratowników. Podobnie jak nad morzem będziemy wywieszać flagi. Wszystko zgodnie ze sztuką. Jeszcze nie ustaliliśmy dokładnych godzin w jakich pracować będą ratownicy. Ale szacujemy, że przez około 10 godzin stawy będą pod okiem ratowników – podkreśla Mariusz Smysło.

Dyrektor OSiR-u zapowiada również, że gdy ratownicy skończą prace w stawach nie będzie można się kąpać. – Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców. Teren jest monitorowany, więc będziemy wiedzieć co się dzieje – dodaje.

Jeśli pogoda dopisze to z kąpieliska nieco wcześniej będą mogli korzystać mieszkańcy Pruszkowa. – Niedługo przeprowadzimy pierwsze wstępne badania wody. Szykujemy się do modernizacji plaży i pogłębienia brzegu, bo zsunęło się trochę piasku i zrobiło się zbyt płytko. Wyrównamy to wszystko i pod koniec maja zaczniemy przygotowywać samo kąpielisko. W tym roku ruszamy wcześniej – zaznacza Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiej pływalni Kapry, która od lat odpowiada za bezpieczeństwo i infrastrukturę kąpieliska w Parku Mazowsze.

Zarówno w Pruszkowie jak i w Grodzisku Mazowieckim kąpieliska będą działać tak długo jak będzie to możliwe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.