Kamień węgielny w „murach” kompleksu oświatowego

Pruszków

Podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę kompleksu oświatowego w pruszkowskich Bąkach. W ramach inwestycji powstaną szkoła podstawowa, przedszkole i żłobek.

To jedna z najważniejszych inwestycji dla Pruszkowa realizowana w ostatnim czasie. Z wielką uwagą ten temat śledzą mieszkańcy pruszkowskiej dzielnicy Bąki. Po wybudowaniu kompleksu oświatowego przy ul. Jarzynowej nie będą musieli dowozić swoich pociech do szkół znacznie oddalonych od ich miejsca zamieszkania, czyli Piastowa bądź centrum Pruszkowa. Dziś, 13 lipca, kamień węgielny znalazł się „murach” budowanego kompleksu.

– Cieszę się, że doszło do momentu budowy dlatego, że w Polsce szkoły podstawowe tzw. tysiąclatki około dwa lat temu były zamykane i likwidowane. W Pruszkowie podczas mojej prezydentury już rozpoczynamy realizację drugiej szkoły podstawowej, a jak rozmawiałem w kuluarach z radnymi tego typu uroczystość będzie nas czekała w roku przyszłym na Gąsinie. Cieszę się, że obiekt na Bąkach będzie służył młodym pokoleniom i wszystkim mieszkańcom Pruszkowa – powiedział podczas uroczystości Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

Kompleks oświatowy na Bąkach będzie miejscem nie tylko do nauki. – Najmłodsi będą mogli tutaj spędzać czas na placach zabaw, boiskach, bieżniach i cieszyć się tym obiektem – podkreślał Maciej Kiser z firmy Skanska, menadżer projektu.

Nowoczesne placówki oświatowe pojawią się przy ul. Jarzynowej. Według założeń projektantów przedszkole i żłobek powstaną w jednym budynku. Będzie to energooszczędny budynek o powierzchni zabudowy 2,6 tys. mkw. i kubaturze ponad 9,5 tys. mkw. Pomieści 250 dzieci – 150 w żłobku oraz 100 w przedszkolu. Wraz z budynkiem powstanie otaczająca go infrastruktura, m.in. place zabaw, zieleńce, elementy małej architektury czy parkingi. Całość zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szkoła podstawowa będzie obiektem nieco większym, jego powierzchnia zabudowy zajmie niemal 3,5 tys. mkw., a kubatura ok. 21,5 tys. mkw. Również tam powstaną parkingi, elementy małej infrastruktury (murki, rampy, schodki, ławki) oraz tereny zielone. Ponadto w planach jest budowa dwóch boisk sportowych o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz bieżni i miejsca do skoków w dal.

Żłobek i przedszkole przy ul. Jarzynowej w dzielnicy Bąki powinny być oddane w połowie 2018 roku, a podstawówka pod jego koniec.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.