Kamień węgielny pod budowę świetlicy

Nadarzyn

O budowie nowej świetlicy w Parolach (gmina Nadarzyn) mówiło się od dawna. W ubiegłym roku ogłoszono przetarg, wyłoniono wykonawcę i rozpoczęto prace. Kolejnym ważnym krokiem na drodze do realizacji inwestycji było uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby świetlicy.

W Parolach czekają na świetlicę z prawdziwego zdarzenia. Dotychczas rolę tę pełnił stary budynek po sklepie. Głównym problemem był jego niewielki rozmiar, co sprawiało, że nie wszyscy mieszkańcy mogli pomieścić się w świetlicy. Zorganizowanie większej imprezy kulturalnej w budynku było niemożliwe.

Niebawem ma się to zmienić. Z pewnością dwukondygnacyjny budynek większe możliwości. Nie zabraknie miejsca na zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz spotkania mieszkańców. Na terenie powstanie boisko o wymiarach 22 m na 44 m. Najmłodsi będą mogli spędzać na placu zabaw, na którym nie zabraknie huśtawek, karuzeli oraz domku zabawowego. Pojawi się również siłownia zewnętrzna.

Gmina Nadarzyn wykonała kolejny ważny krok na drodze do realizacji inwestycji. 17 kwietnia wmurowano kamień węgielny pod budowę świetlicy. W uroczystości uczestniczyły władze gminy Nadarzyn, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Rady Sołeckiej Parol oraz mieszkańcy. – Dla mieszkańców tego sołectwa jak i przyległych, wysuniętych najdalej na południe miejscowości gminy Nadarzyn, z pewnością będzie to miejsce sprzyjające integracji i pozwalające na korzystanie z bogatej oferty NOK – informuje nadarzyński urząd na swoim fanpage’u.

Zgodnie z planem świetlica w Parolach powinna być gotowa w sierpniu 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.