Kamień węgielny pod budowę przedszkola wmurowany

Brwinów

6 grudnia podpisano akt erekcyjny, a następnie wmurowano kamień węgielny pod budowę przedszkola przy ul. Piaseckiego w Otrębusach.

Nie da się ukryć, że to jedna z najważniejszych inwestycji gminy Brwinów w ostatnich latach. Prace budowlane trwają od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz zdecydowano o wmurowaniu kamienia węgielnego. Podczas uroczystości w minioną środę na placu budowy zgromadziło się wiele osób, m.in.: burmistrz Arkadiusz Kosiński, byłe dyrektorki i emerytowane nauczycielki przedszkola, radni gminy, sołtysi, przedstawiciele wykonawcy (firmy Rosa-Bud).

Powierzchnia obiektu wyniesie ponad 1,7 tys. mkw. Budynek pomieści setkę przedszkolaków w czterech oddziałach. Każda sala będzie wyposażona w oddzielne łazienki i magazyny podręczne. Ponadto, w przedszkolu znajdą się: sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa, sanitariaty, część techniczna, gastronomiczna, a na zewnątrz pojawią się dwa place zabaw.

Brwinowski magistrat na małe problemy napotkał już na etapie formalnym. Wykonawcę zadania wyłoniono dopiero w drugim przetargu, gdyż w pierwszym oferenci przedstawili zbyt wysokie propozycje. Ostatecznie koszt inwestycji wyniesie ponad 6,2 mln zł.

Budowa ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.