Wmurowali kamień węgielny w ścianę powstającego przedszkola

Brwinów

Wmurowano kamień węgielny w jedną ze ścian przedszkola budowanego w Żółwinie. Placówka ma być gotowa na jesień przyszłego roku.

Inwestycja rozpoczęła się w październiku. Natomiast kilka dni temu (6 grudnia) odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego. Tego dnia burmistrz gminy Brwinów podkreślał jak ważna jest budowa przedszkola w Żółwinie.

Aktu erekcyjny zaczyna się słowami:

Akt ten dla współczesnych spisano, by świętując jego wmurowanie, mogli poczuć radość i dumę z rozwoju gminy Brwinów, oraz dla potomnych, by przekazać im, że dzięki konsekwencji i solidnej pracy, osiągać można cele i pozostawić ślad dla przyszłych pokoleń.

Placówka będzie miała sześć oddziałów i pomieści 150 dzieci. Powierzchnia zabudowy to 728 m kw., a powierzchnia użytkowa – 869 m kw. Budynek będzie się składać z dwóch kondygnacji – parteru wraz z poddaszem użytkowym. Będzie mieścił sale zajęć, salę wielofunkcyjną, salę jadalną, pomieszczenia pomocnicze: szatnie i sanitariaty, pokój pielęgniarki, logopedy i psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, kuchnię wraz z zapleczem. Przy budynku ma powstać parking, boisko oraz plac zabaw m.in. z piaskownicą, karuzelą, bujakami, zestawem zabawowym. Zostaną też wykonane nasadzenia zieleni.

Wartość inwestycji to blisko 9 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Wmurowali kamień węgielny w ścianę powstającego przedszkola”

  1. Komentator pisze:

    Wszystko pięknie ładnie, tylko przedszkole najpierw przyjmie klasy 0-III z przeludnionej szkoły podstawowej w Żółwinie, do której uczęszczają dzieci z Żółwina i Owczarni. Odciążenie szkoły pozwoli na jej rozbudowę (nie ma jeszcze projektu, ani kasy). Na pierwszych absolwentów – prawdziwych przedszkolaków poczekamy pewnie kilka lat…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły