Kameralna galeria zaprosi na zakupy

Grodzisk Maz.

Grodziszczanie jeszcze w tym roku będą mogli robić zakupy w nowej galerii handlowej. Kameralny obiekt powstaje przy ul. Królewskiej. Wiemy już, jakie sklepy się w nim znajdą.

Wielu mieszkańców Grodziska Mazowieckiego i okolic od dawna zastanawiało się co takiego powstaje przy ulicy Królewskiej 48. Jedni stawiali na duży market spożywczy, drudzy uważali, że będzie to market budowlany. Jeszcze inni przypuszczali, że może tu być hala produkcyjna lub magazynowa. Nic bardziej mylnego. Przy Królewskiej powstaje kameralny park handlowy Retalia. 

Zapytaliśmy inwestora, skąd pomysł na lokalizację takiego obiektu właśnie w Grodzisku Mazowieckim. – To bardzo ciekawy i prężnie rozwijający się rynek. Jest tu wiele inwestycji i to duży rynek dla handlu i usług – powiedział nam Marek Wójcikowski, prezes Retalia Parki Handlowe. – Grodzisk to szybko rozwijające się miasto, gdzie są znakomite relacje inwestorskie z władzami gminy i powiatu, które oferują pomoc dla inwestorów na każdym etapie – dodaje.
Budowa obiektu przy Królewskiej ruszyła w kwietniu tegoroku. W minioną środę (8 czerwca) odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, podczas którego oprócz inwestora i wykonawcy obecni byli również włodarze miasta. Inwestycja posuwa się naprzód w ekspresowym tempie. I trudno się dziwić, ponieważ inwestor zapewnia, że wielkie otwarcie nastąpi niedługo. Nie chce jednak podawać konkretnej daty. – Oddanie gotowego obiektu planujemy na jesień bieżącego roku – mówi Marek Wójcikowski.

Jak konkretnie będzie wyglądać nowe centrum? Powierzchnia grodziskiej galerii wyniesie 2600 metrów kwadratowych. Mieszkańcy, którzy wybiorą się na zakupy do dyspozycji będą mieli parking z 60 miejscami postojowymi. Wiadomo już, że głównym operatorem spożywczym Retalii będzie Piotr i Paweł (1300 mkw.). Kolejne trzy sklepy, które uzupełnią galerię to CCC, Pepco oraz Rossmann. W parku handlowym znajdziemy również firmę Optyk Tondryk. Lista najemców nie jest jednak pełna. Zapytaliśmy, czy w wolnych lokalach znajdą się najemcy z konkretnych branż: małej gastronomii (kawiarnia), apteka lub usługi (np. bank, biuro podróży). – Jeszcze nie mamy pełnej listy najemców. W ofercie pozostały nam dwa wolne lokale – twierdzi Marek Wójcikowski. – Nie mamy wymogów dotyczących branży nowych najemców – dodaje.

Na pytanie czy firma Retalia Parki Handlowe planuje realizację kolejnych podobnych przedsięwzięć na terenie powiatów grodziskiego i pruszkowskiego otrzymaliśmy krótką odpowiedź. – Planujemy – powiedział Marek Wójcikowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.