Kajaki w „Potuliku” na majówkę?

Pruszków

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników aktywnego wypoczynku. Niebawem do Pruszkowa powrócą kajaki.

Wypożyczalnia kajaków, która w każde wakacje działa w pruszkowskim Parku Potulickim jest jedną z ulubionych atrakcji mieszkańców. I w tym roku pruszkowianie będą mogli podziwiać park z nieco innej perspektywy. Ruszyły już przygotowania do sezonu kajakowego. – Kajaki mamy jeszcze schowane, ale już przygotowujemy się do startu sezonu. Jeśli radni miejscy zatwierdzą nam finansowanie projektu, to będziemy mogli ruszać z wypożyczalnią  – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor pływalni „Kapry”, która odpowiada za wypożyczalnię kajaków. 

Warto podkreślić, że w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wypożyczenie kajaków będzie darmowe. Zainteresowanie kajakami jest coraz większe w ubiegłym sezonie kajaki wypożyczono aż 5500 razy. W tym roku ten „rekord” może zostać pobity. – Chcielibyśmy wystartować z wypożyczalnią nieco wcześniej. Mamy nadzieję, że uda nam się otworzyć sezon w majówkę – zaznacza Elżanowski.

Jednak przed uruchomieniem wypożyczalni trzeba jeszcze wykonać kilka prac. – Chcielibyśmy stworzyć niewielkie zaplecze na tyłach restauracji, ale musimy się jeszcze porozumieć z właścicielem – mówi nam Jacek Elżanowski. – Musimy również wykonać nowy pomost do wsiadania. Chodzi o to by mieszkańcom wygodniej wsiadało się do kajaków – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.