Kajaki, rowery wodne i plaża na Stawach Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się zagospodarowaniem Stawów Walczewskiego. Prace maja się zakończyć pod koniec roku. Jest jednak szansa, że część atrakcji będzie dostępna już pod koniec czerwca.

Stawy Walczewskiego to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Grodzisku Mazowieckim. Zwłaszcza teraz gdy trwają prace związane z ich uatrakcyjnieniem. Pierwszy etap prac zakończył się w listopadzie ubiegłego roku. Prace obejmowały głównie uporządkowanie terenu począwszy od oczyszczenia i pogłębienia zbiornika, przez wykopanie drugiego stawu po wykonanie nowych nasadzeń.

Następnie władze Grodziska zleciły przygotowanie koncepcji zagospodarowania stawów. Ta już jest gotowa, więc niebawem powinna zostać wdrożona w życie. W tym celu ogłoszono przetarg na wykonanie prac. Zatem co dokładnie znajdzie się a Stawach Walczewskiego?

Głównym punktem będzie baza wodniacka. W jej skład wejdzie budynek do przechowywania sprzętu, zaplecze dla wypożyczalni kajaków, rowerów wodnych, małych żaglówek i łódek. Dla tych, którzy preferują pluskanie się w wodzie i opalanie również nie zabraknie miejsca. Zaplanowano bowiem stworzenie kąpieliska z piaszczystą plażą. Obok pojawi się pomost z leżakami i hamaki.

Stawy mają być obiektem, który mieszkańcy będą odwiedzać przez cały rok. Dlatego obok typowo letnich atrakcji nie zabraknie, tych z których można korzystać praktycznie przez cały rok. Pojawi się tu również plac zabaw w formie leśnego parku przygód, pojawi się wieża widokowa nieco przypominającą latarnię morską, boiska sportowe oraz fontannę – gejzer.

– Przy boiskach Orlik zaplanowany jest street workout park, czyli drabinki do ćwiczeń gimnastycznych. Planujemy stworzyć jeden z największych w okolicy. Obecnie istniejące ścieżki służą do obsługi stawów. Docelowo zostanie zaprojektowane dużo więcej ścieżek. Będą to różne nawierzchnie: drewniane, mineralne, rowerowe. Będzie sporo nowych pomostów, takie tarasy nad wodą z leżakami – mówi nam Monika Kwiczak z grodziskiego magistratu.

Wybrany w przetargu wykonawca na realizację zleconych prac razem z odbiorami będzie miał czas do końca roku. Wiele jednak wskazuje na to, że z niektórych atrakcji mieszkańcy Grodziska będą mogli korzystać jeszcze w wakacje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.