Kadencja Rady Powiatu Grodziskiego zakończona

Region

332 uchwały podczas 48 sesji podjęli radni Rady Powiatu Grodziskiego w kadencji 2006 – 2010. W czwartek 28 października, na ostatniej XLVIII sesji, uroczyście zakończono trzecią kadencję rady powiatu.

Rada pracowała do końca. Na ostatnim posiedzeniu przegłosowano jeszcze 10 uchwał o znaczeniu proceduralnym lub wynikających ze zmian w prawie, m.in. w ustawie o finansach publicznych. Dokonano też kilku poprawek w budżecie powiatu na 2010 r. i zmieniono statut Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Szpitala Zachodniego.

Ta ostatnia uchwała pozwala na wprowadzenie dwóch dodatkowych wypadkowych (W) zespołów wyjazdowych pogotowia ratunkowego. Obecnie grodziski szpital dysponuje czterema zespołami wyjazdowymi: dwoma W i dwoma reanimacyjnymi (R). Jak wyjaśniła podczas sesji dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyna Płukis, konieczność zwiększenia liczby zespołów wyjazdowych wynika z rozszerzonego przez wojewodę mazowieckiego rejonu operacyjnego grodziskiego pogotowia ratunkowego. – Dotychczasowa liczba zespołów operacyjnych nie wystarczyłaby do wypełnienia tego zadania. Poza tym będziemy się starać w Narodowym Funduszu Zdrowia o kontrakt na ratownictwo medyczne – mówiła Krystyna Płukis.

Radni powiatowi postanowili także wspomóc gminę Grodzisk Maz. w sfinansowaniu miejskiego lodowiska w okresie zimowym. Jednogłośnie opowiedzieli się za zwiększeniem kwoty na ten cel z ok. 50 tys. zł do ponad 70 tys. zł.

Po przegłosowaniu ostatnich uchwał radni podsumowali mijającą kadencję. Przewodniczący rady Sławomir Kamiński złożył podziękowania radnym za ich pracę oraz zarządowi powiatu za współpracę. W krótkim wystąpieniu starosta Marek Wieżbicki uznał minioną kadencję za bardzo udaną, podczas której udało się rozwiązać wiele istotnych problemów lokalnej społeczności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.