Kacperek potrzebuje pomocy

Grodzisk Maz.

Kacper Sosnowski ma 2,5 roku, jest mieszkańcem Grodziska Mazowieckiego i zmaga się z poważną chorobą. W jej wyniku stracił wzrok, przestał chodzić i mówić. Ratunkiem dla dziecka jest przeszczep komórek macierzystych, jednak zabieg jest bardzo kosztowny. Na pomoc ruszyli biegacze z grupy „Dogoń Grodzisk Mazowiecki”.

Kacperek ma tylko 2,5 roku, a już poznał czym jest cierpienie i ogromny ból. Wszystko zaczęło się około półtora roku temu. Choroba przyszła nagle i znikąd. Zakradając się po cichu jak złodziej niszczy organizm małego chłopczyka. W lipcu 2014 r. Kaper świętował swoje pierwsze urodziny. Kilka dni później zaczął gorączkować. Skończyło się to na oddziale intensywnej terapii oraz wprowadzeniem chłopca w stan śpiączki farmakologicznej. Wtedy zaczął się koszmar.

Po trzech tygodniach Kacperek został wybudzony. Diagnoza lekarzy była szokująca. U chłopca wykryto opryszczkowe zapalenie mózgu. Jego układ nerowowy został uszkodzony co skutkowało padaczką lekoodporną, zaburzeniami wzroku, oraz czterokończynowym niedowładem piramidowym. Chłopiec wrócił z mamą do domu po trzech kolejnych miesiącach. Rozpoczęły się trudne dni nauki siebie nawzajem.

Dziś Kacperek nie siedzi, nie chodzi i nie widzi. Co dwa miesiące musi jeździć z mamą na turnusy rehabilitacyjne. A co trzy dni do ich domu przychodzi prywatna rehabilitantka. To wszystko wymaga dużych środków finansowych, które przekraczają możliwości rodziny Kacperka. Ponadto pojawiła się nadzieja na lepsze jutro. Chłopiec został zakwalifikowany do przeszczepu komórek macierzystych, który mógłby odbyć się jeszcze w pierwszym lub w drugim kwartale tego roku. Jednak na ten cel potrzeba 70 tys. zł.

Z pomocą dla chłopczyka przyszła amatorska grupa biegowa „Dogoń Grodzisk Mazowiecki”. Ich skład liczy ok. 200 osób. Oprócz samego biegania sportowcy angażują się w pomoc potrzebującym. Jeden z członków grupy zadeklarował, że przebiegnie maraton poniżej 3 godz. 30 min jeśli uzyska sumę ponad 4 tys. zł. – Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy, to jak wykorzystać potencjał biegaczy? Zadeklarowałem że przebiegnę Orlen Maraton 24 kwietnia tego roku w czasie poniżej 3 godz. 30 min dla Kacpra Sosnowskiego jeśli uzbieram kwotę 4295 zł, odpowiadającą dystansowi  maratonu w metrach. Odzew kolegów z naszej grupy biegowej i znajomych był bardzo duży. To jedna z pierwszych inicjatyw, żeby uzbierać tę ogromną kwotę – wyjaśnia Artur Kościołowski jeden z członków grupy „Dogoń Grodzisk Mazowiecki”.

Oprócz tej inicjatywy zorganizowano szereg akcji, takich jak: fanpage na Facebooku, rozmieszczenie ulotek i plakatów, pozyskanie i rozłożenie skarbonek w wielu miejscach, kilka kiermaszów, pastorałki w OSP Skuły, charytatywny halowy turniej w piłce nożnej czy rywalizacja biegowa, w której oddawano 1 zł za każdy przebiegnięty kilometr. Jednak nadal nie uzbierano potrzebnej sumy, póki co na koncie Kacperka jest ponad 50 tys. zł. Niewiele brakuje aby chłopiec mógł żyć normalnie.

Wpłaty dla małego Kacperka można wykonać na poniższy numer konta bankowego:
2116 8012 48 0000 3333 4444 5555
Fundacja Polsat KRS 0000 1359 21
Plus Bank Warszawa SA
W tytule przelewu należy dopisać „Kacper Sosnowski Radzyń Podlaski – przeszczep komórek macierzystych”.

Fanpage Kapcerka Sosnowskiego
Fanpage „Dogoń Grodzisk Mazowiecki”

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.