Już dziś wianki na Stawach Walczewskiego!

Grodzisk Maz.

Wianki w Grodzisku Mazowieckim wystartują w godzinach popołudniowych. Miejsce, na którym zostanie zorganizowana impreza to gruntownie przebudowane Stawy Walczewskiego. Głównymi atrakcjami będą m.in. koncerty i występy.

O godz. 16.30 z tanecznym repertuarem wystąpi orkiestra Gedeon Richter pod batutą Jerzego Wysockiego. Natomiast godz.18.00 w swingowych rytmach pozostaniemy dzięki zespołowi Grzecznu Chłopcy – Formację tworzy pięciu młodych i utalentowanych muzyków, którzy przenoszą gości z XXI wieku w złote czasy ery swingu. Zespół przedstawi swingowe aranżacje przebjów m.in . Lady Gaga, Britney Spears, Daft Punk, Weekend w swoich tanecznych swingowych aranżacjach. Tworzą także wyjątkowy autorski repertuar – czytamy nas stronie grodziskiego centrum kultury. 

– Gramy przede wszystkim własne jazzowe piosenki do poetyckich tekstów. W ciągu dwóch lat działalności stworzyliśmy ponad godzinny, autorski repertuar i spektakl muzyczny związany z poezją Bolesława Leśmiana, który cyklicznie wystawiamy w warszawskim Teatrze Scena. Nasz wokalista, Grzegorz Duszak jest kompozytorem 17 spośród 20 utworów do przedstawienia. Największym konkursowym osiągnięciem zespołu jest I miejsce na festiwalu Scena Niemena w 2014 roku. Obecnie rozwijamy taneczny swingowy repertuar, cyklicznie gramy w całej Warszawie swingowe potańcówki – tak mówią o sobie Grzeczni Chłopcy.

Natomiast na koniec o godz. 22 wystąpi Teatr Ognia i rozpocznie się puszczanie wianków. Przypominamy też, że właśnie dziś ma nastąpić otwarcie kąpieliska i plaży na Stawach Walczewskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.