Jutro start remontu na WKD

Region

1 lipca zgodnie z zapowiedzią Warszawskiej Kolei Dojazdowej rozpoczyna się remont toru nr 2 pomiędzy stacjami Komorów i Warszawa Śródmieście. Pasażerowie będą musieli przygotować się na utrudnienia…

Szykuje się powtórka z ubiegłorocznej sytuacji kiedy WKD przeprowadzała remont toru pierwszego. Wówczas na miejscu kolejek pojawiła się zastępcza komunikacja autobusowa, która już pierwszego dnia zaliczyła małą wpadkę ponieważ autobusy utknęły w korkach i kursowały „stadami”. Kolejne dni były znacznie lepsze, w efekcie zastępcza komunikacja sprawdziła się i zyskała pozytywne opinie.

1 lipca rozpocznie się długo zapowiadany remont torowiska nr 2. Pociągi będą kursowały w następujących relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Zachodnia WKD, z przesiadką pomiędzy pociągami na przystanku osobowym Opacz (codziennie), Milanówek Grudów – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej (codziennie), Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej (w dni powszednie).

Odcinek, który zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kolejek to Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD, natomiast na fragmencie Komorów – Warszawa Zachodnia WKD ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po torze nr 1 (w stronę od Warszawy do Komorowa). Punktem przesiadkowym będzie przystanek Opacz, obsłuży relacje Warszawa Zachodnia WKD – Opacz oraz Opacz – Grodzisk Maz. Radońska.

– Podróżni korzystający z autobusowej komunikacji zastępczej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu – napisano na stronie WKD.

Honorowanie biletów w KM, SKM i ZTM
Ale zastępcza komunikacja autobusowa nie jedyna możliwość podróży na linii od Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, ci którzy będą chcieli przesiądą się np. do pociągów Kolei Mazowieckich. Podróżni będą mogli pojechać posiadając ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD.
 
Jak to będzie działać? Bilet jednorazowy WKD, jak wskazuje na to jego nazwa, zezwoli na jednokrotny przejazd pociągiem w danej strefie czasowej. Zatem będzie on ważny od czasu skasowania: w pierwszej strefie do 19 minut, w drugiej do 38 minut, a trzeciej powyżej 38 minut. Są także pewne wymogi, które należy spełnić. Jeżeli będziemy mieć nieskasowany, jednorazowy bilet WKD jako pasażerowie Kolei Mazowieckich jesteśmy zobowiązani wejść do pociągu pierwszymi drzwiami licząc od czoła pociągu i zgłosić się konduktora celem zalegalizowania biletu.

System ten będzie działał podobnie w przypadku SKM i ZTM. Bilety będą honorowane we wszystkich trzech liniach SKM: S1 – na odcinku Warszawa Śródmieście – Pruszków, S2 – na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Al. Jerozolimskie oraz S3 – na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Al. Jerozolimskie. Honorowanie biletów obejmie wszystkie tramwaje na odcinku Pl. Zawiszy  – Dw. Centralny.

Natomiast bilety WKD będą honorowane w następujących autobusach ZTM:
linia 127 – na odcinku Centrum – PKP WKD Al. Jerozolimskie,
linia 158 – na odcinku Centrum – CH Reduta,
linia 159 – na odcinku Pl. Starynkiewicza – CH Blue City,
linia 178 – na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP WKD Al. Jerozolimskie,
linia 187 – na odcinku Dw. Zachodni – Łopuszańska,
linia 191 – na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP WKD Al. Jerozolimskie,
linia 208 – na odcinku PKP WKD Al. Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich,
linia 517 – na odcinku Centrum – Łopuszańska,
linia 717 – na odcinku Dw. Zachodni – Norwida (Piastów),
linia N35 – na odcinku Centrum  – Łopuszańska,
linia N85 – na odcinku Centrum – Pruszków Os. Staszica

Wszelkie szczegóły zawarte są na stronie www.wkd.com.pl (w zakładce „dla pasażerów”).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.