Jutro spotkanie przedstawicieli PAŻP z mieszkańcami

Michałowice

Przypominamy, że we wtorek w Regułach odbędzie się otwarte spotkanie z udziałem przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i samorządu. Temat to oczywiście planowane przez PAŻP inwestycje na terenie gminy.

Mieszkańcy gminy Michałowice będą mogli porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami Agencji podczas otwartego spotkania. Odbędzie się ono we wtorek, 9 kwietnia, o godz. 17.30 w sali multimedialnej urzędu gminy (Reguły, al. Powstańców Warszawy 1).

Czego dokładnie będzie dotyczyło wspomniane spotkanie? W skrócie: przedsięwzięcia, które PAŻP zamierza zrealizować w Regułach. A te budzą duże zainteresowanie mieszkańców. I nic dziwnego, bo nie należą one do… małych. Mowa o budowie wież radiokomunikacyjnych, których zadaniem będzie utrzymywanie kontaktu między załogami samolotów a naziemnymi służbami ruchu lotniczego oraz, co ważniejsze, planowana jest budowa dużego kampusu Agencji na działce między al. Powstańców Warszawy, przedłużeniem ul. Granicznej i torami WKD.

Ze wstępnych założeń wynika, że będzie to małe miasteczko z budynkami biurowymi, operacyjnymi, przychodnią, restauracją, własnymi terenami rekreacyjnymi, garażami podziemnymi nadziemnymi, parkingami na 350 i 950 pojazdów. Wszystko to na 16 hektarach w sąsiedztwie urzędu gminy.

Największe obawy związane z planami PAŻP dotyczą wprowadzenia dużego natężenia ruchu na drogi lokalne. Szczególnie, że Agencja stoi na stanowisku, że problemu w tym zakresie… nie będzie i w związku z tym nie będą wprowadzane nowe rozwiązania.

– Stosowane w Agencji godziny pracy personelu administracyjnego (7:00-15:00) oraz zmianowy tryb pracy personelu operacyjnego powoduje, że wpływ kampusu na zwiększenie ruchu w okolicy nie będzie znaczący. Dodatkowo przewiduje się, że większość ruchu do i z Agencji będzie odbywać się w kierunku odwrotnym do dominujących potoków. Z tych powodów nie jest przewidziana budowa wiaduktu nad torami WKD – mówił nam niedawno Paweł Łukaszewicz, rzecznik prasowy PAŻP.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jutro spotkanie przedstawicieli PAŻP z mieszkańcami”

  1. obywatel biedny szary pisze:

    Gdzież są wszystkie mędrcy i mądrale,nie wiedzą co to jest HF łączność dalekosiężna i jaką moc będą emitowały rzeczone maszty antenowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły