Jutro rozpoczęcie roku szkolnego, służby zapewnią bezpieczną drogę do szkoły

Region

To już ostatni dzień wakacji, jutro rozpocznie się rok szkolny 2016/2017. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży będą czuwać funkcjonariusze policji i straży miejskiej.

Jak co roku, 1 września wystartuje akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Odpowiednie służby będą prowadzić działania profilaktyczno-edukacyjne. Zarówno w powiecie grodziskim jak i pruszkowskim policjanci oraz strażnicy miejscy będą bacznie obserwować rejony szkół i sąsiednie drogi o dużym natężeniu ruchu. Akcja potrwa od 1 do 9 września.

Funkcjonariusze już wcześniej rozpoczęli kontrolę placówek szkolnych. – W ostatnich dniach funkcjonariusze pruszkowskiej Straży Miejskiej skoncentrowali się w na kontrolach prawidłowości oznakowania i stanu infrastruktury technicznej znajdującej się w rejonach pruszkowskich placówek szkolno-wychowawczych. Celem przeprowadzonych kontroli jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego dojścia do szkół. Podczas kontroli nie stwierdzono rażących nieprawidłowości lub usterek, które w znaczący sposób zagrażałyby uczniom udającym się na zajęcia szkolne – napisano na stronie pruszkowskiej straży miejskiej.

Funkcjonariusze będą utrwalać wiedzę uczniów w zakresie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. poruszania się drogach w przypadku braku chodnika lub pobocza, przechodzenia przez jezdnię czy zachowania się w miejscu przyjazdu autobusów. Dodatkowo policjanci skontrolują pojazdy przewożące dzieci i młodzież do szkół.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze – głównie w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc, gdzie grupują się dzieci. Te miejsca policjanci w pierwszych dniach roku szkolnego obejmą szczególnym nadzorem – apeluje grodziska komenda policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.