Jutro otwarcie lodowiska w Grodzisku. Kiedy w Pruszkowie?

Region

W środę, 21 grudnia, nastąpi długo oczekiwane otwarcie grodziskiego lodowiska. Od godz. 16.00 z tafli przy ul. Żwirki i Wigury będą mogli już korzystać łyżwiarze. A kiedy ruszy ślizgawka w Pruszkowie?

Na tę wiadomość mieszkańcy Grodziska czekali bardzo długo. O tej porze roku swoją inaugurację miejskie lodowisko miało zazwyczaj za sobą. W tym sezonie komplikacje wywołała zmiana lokalizacji tafli. Z placu przed Centrum Kultury lodowisko przeniesiono na teren Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Żwirki i Wigury. A tam pojawił się nieoczekiwany problem. – Opóźnienie uruchomienia spowodowane było oczekiwaniem na przygotowanie nowego przyłącza elektrycznego, niezbędnego do uruchomienia agregatów i maszyn zamrażających taflę – informuje grodziski urząd miasta.

Na szczęście kłopoty udało się zażegnać. Pierwsi łyżwiarze pojawią się na lodowisku w środę o godz. 16.00. Sztuczna tafla o wymiarach 20 na 40 m. będzie dostępna codziennie od godz. 8.00 do 22.00. Tuż obok lodowiska jest wypożyczalnia łyżew, toalety i zaplecze sanitarne.

Jak co roku uczniowie mieszkający na terenie gminy będą mogli skorzystać z lodowiska nieodpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Ceny biletów pozostają bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych. Bilety wstępu kosztują 4 zł. (normalny) i 3 zł (ulgowy). Dostępne są też karnety, w cenie 35 zł za 10 wejść (normalny) i 25 za 10 wejść (ulgowy). Jak co roku uczniowie mieszkający na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki będą mogli skorzystać z lodowiska nieodpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Ceny biletów pozostają bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych.

A kiedy lodowisko ruszy w Pruszkowie? Tu, niestety, nadal nie mamy dobrych wieści. – Przygotowania do uruchomienia cały czas trwają, ale pogoda nie pozwala. Jest za ciepło. Woda nie zamarza. Chęci mamy, ale to siła wyższa. Potrzebujemy trzy-cztery dni z temperaturą na minusie – mówi nam Tomasz Krawczyński, dyrektor pruszkowskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.