Joasia znów potrzebuje pomocy

Grodzisk Maz.

Z pewnością pamiętacie małą Joasię Dybińską z Kozer, która przeszła operację serca w niemieckiej klinice. Wszystko przebiegło pomyślnie i wada została skorygowana, jednak pojawił się problem – tętnice płucne Asi nie rozwijają się prawidło. Pomoc jest znów potrzebna!

– Od czasu operacji serca Asi wykonujemy regularne badania kontrolne, które pozwalają ocenić jak pracuje serce naszej córki. W przypadku wady serca jaką ma Asia jest to bardzo ważne, pani doktor uprzedziła nas że choć wada serca została skorygowana i zachowano funkcję dwóch komór konieczna jest obserwacja tętnic płucnych, czy rosną i rozwijają się prawidłowo  wraz z Asią oraz jak serce przystosowało się do nowych warunków – pisze mama Joasi na stronie facebookowej poświęconej jej córce.

Niestety wspomniane tętnice nie rozwijają się prawidłowo. W takich przypadkach wykonuje się cewnikowanie serca. Do ostatniej chwili rodzice Joasi mieli nadzieję, że taki zabieg nie będzie konieczny. Niestety rzeczywistość okazała się inna. Na ostatniej wizycie, lekarze stwierdzili, że lewa tętnica płucna nie rośnie zgodnie z planem i jest przewężona. Zatem zabieg cewnikowania jest konieczny.

Dokładnie chodzi o wykonanie balonowej plastyki tętnicy płucnej. Do maleńkiego serca Asi zostanie wprowadzony balonik, który pozwoli poszerzyć wspomniane przewężenie. Dziewczynka została zakwalifikowana do zabiegu, który mógłby odbyć się w niemieckiej klinice. Ale pojawia się bariera, czyli koszt zabiegu, a wynosi on bagatela 8 tys. euro. 

–  Bez interwencji życie Asi może być zagrożone dlatego prosimy Państwa o pomoc w zgromadzeniu środków niezbędnych na leczenie naszej córki. Za okazaną pomoc z góry dziękujemy – apeluje mama Joasi.

Jak można pomóc? To jest naprawdę proste. Wystarczy dokonać wpłaty na rachunek Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca „Cor Infantis”:
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Asia Dybińska”

Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 z dopiskiem „Asia Dybińska”
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 z dopiskiem „Asia Dybińska”
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk
Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6A, 20-089 Lublin

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.