Stare pieniądze mogą pomóc dzieciom

Region

Tysiące osób w całej Polsce przyłącza się do wspólnej akcji Caritas w Polsce i Narodowego  Banku Polskiego WYMIEŃMY SIĘ, polegającej na zbiórce starych banknotów i monet sprzed denominacji. Całość zebranych środków zostanie wymieniona przez NBP na nowe złote i przeznaczona na pomoc dzieciom w ramach Programu Skrzydła.

Nie czekaj, PRZYŁĄCZ SIĘ I TY! – PRZEKAŻ STARE PIENIĄDZE W PLACÓWCE CARITAS LUB W ODDZIALE NBP I POMÓŻ NAJUBOŻSZYM DZIECIOM.
 
– Tysiące osób w całej Polsce włączyło się do akcji i przekazało stare pieniądze na pomoc dzieciom w ramach Programu Skrzydła.  Liczymy, że wspólna akcja pozwoli na objęcie opieką najuboższych dzieci w Polsce. Do tej pory pomoc w ramach Programu Skrzydła otrzymało ponad 3 tysiące dzieci – powiedział ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.
 
Wszystkie banknoty i monety, które od końca 1996 r. nie są w powszechnym obiegu, jednak nie straciły jeszcze swej wartości, można do 31 grudnia 2010 r. przekazać do Caritas, pomagając w ten sposób najuboższym dzieciom w kraju objętym Programem Skrzydła.
 
Skrzydła to program długoterminowej pomocy skierowany do dzieci – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie wymagają pomocy w formie dożywiania w szkole, zakupu wyprawek z artykułami szkolnymi, dofinansowania do wycieczek szkolnych. Program proponuje objęcie opieki finansowej nad dzieckiem przez firmy i osoby prywatne, które poprzez deklaracje zobowiążą się do wsparcia finansowego ucznia przez okres przynajmniej jednego semestru szkolnego. Obecnie Caritas w Polsce obejmuje opieką 3000 dzieci.
 
NIE CZEKAJ, WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI – POMÓŻ NAJUBOŻSZYM DZIECIOM!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.