Jest zgoda radnych, będzie analiza ruchu w Milanówku

Milanówek

Milanowscy radni wyrazili zgodę na przekazanie pomocy rzeczowej dla powiatu grodziskiego. 30 tys. zł z kasy miasta zostanie przeznaczone na analizę organizacji ruchu na pięciu skrzyżowaniach dróg powiatowych.

To realizacja zapowiedzi burmistrza Piotra Remiszewskiego, który we współpracy z władzami powiatu obiecał m.in. budowę rond na wjeździe i zjeździe z milanowskiego wiaduktu nad torami PKP. – Najefektywniejszym rozwiązaniem, likwidującym problem obstrukcji komunikacyjnej w tym rejonie, jest budowa po obu stronach wiaduktu rond, które samoistnie upłynnią przejazd. Kolejnym krokiem będzie zablokowanie możliwości skrętu w lewo, z ul. Kościelnej w ul. Św. Jadwigi, która docelowo będzie ulicą jednokierunkową. Odkorkuje to w istotny sposób, na lata, centrum miasta – w połowie stycznia, tuż po wizji  w terenie, tłumaczył burmistrz miasta-ogrodu.

Pierwszym krokiem to realizacji tego pomysłu ma być przeprowadzenie analizy organizacji ruchu. Taki dokument zostanie przekazany w formie pomocy rzeczowej powiatowi. Koszt to 30 tys. zł. Zgodę na ten ruch na poniedziałkowej sesji wyrazili radni Milanówka.

– Problem zatorów na terenie miasta budzi wśród mieszkańców Milanówka wiele kontrowersji od wielu lat. W związku z tym uzasadnione jest wykonanie analizy organizacji ruchu pięciu kluczowych skrzyżowań zlokalizowanych po obu stronach wiaduktu wybudowanego wzdłuż ulicy Smoleńskiego, a mianowicie: skrzyżowań ulic Dębowej z Piłsudskiego, Dębowej ze Smoleńskiego oraz Smoleńskiego z Kościelną, które są skanalizowanymi skrzyżowaniami trójwlotowymi z wyznaczonym pierwszeństwem – czytamy w uzasadnieniu decyzji radnych.

Ale to nie wszystko. Pod lupę trafi też skrzyżowanie ulic Kościelnej i św. Jadwigi (na którym pojazdy usiłujące wykonać manewr skrętu w lewo tworzą zator na wiadukcie) oraz zbieg ulic Kościelnej, Piasta i Kościuszki (skrzyżowanie pięciowlotowe, gdzie włączenie się do ruchu z ulic podporządkowanych jest bardzo utrudnione).

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Jest zgoda radnych, będzie analiza ruchu w Milanówku”

 1. Ekoludek pisze:

  Te trzy chłopki tam na zdjęciu to analizują ?? Fajnie ambitnie, widać po twarzach ze znają się na rzeczy

  • KDP pisze:

   czyżby zwolennik jedynej słusznej władzy która zlecała analizę wykwalifikowanym analizatorom za miliny monet z których nigdy nic nie wynikało bo nic dalej poza analizą sie nie działo , nie opłacało , nie budowało ?

 2. M pisze:

  Jeśli będzie możliwość skrętu ze Smoleńskiego w lewo w Kościelną, to po co Jadwigi jako jednokierunkowa?

 3. Gosciu pisze:

  Nie bardzo rozumiem co ma wnieść ta analiza skoro już w samej wiadomości zawarty jest wniosek.

 4. ROWERZYSTA pisze:

  A może o ścieżkach rowerowych by burmistrz pomyślał ,przeprawa na rynek w sobotę przez wiadukt to wyzwanie.
  na tych skrzyżowaniach jest korek ,bo nie zawsze wszyscy wiedzą kiedy mają pojechać-brak wiedzyPORD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły