Jest zgoda na bilety „Warszawa+”

Piastów

W Piastowie będą dopłaty do biletów długookresowych ZTM w ofercie „Warszawa +”. Zgodę na to wyrazili radni miasta podczas sesji, która odbyła się 23 października.

Wybrano najkorzystniejszą możliwość dopłat dla pasażerów z Piastowa, czyli tzw. wariant trzeci. Uprawnienie do dopłat będzie możliwe na podstawie Karty Mieszkańca Piastowa. Warunkiem niezbędnym do wydania karty jest zamieszkiwanie na terenie Piastowa oraz rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie.

Dopłata do biletów normalnych będzie wyglądała następująco: 30-dniowy imienny obowiązujący w strefie 1 i 2 – 60 zł, 90-dniowy imienny obowiązujący w strefie 1 i 2 – 130 zł, 30-dniowy imienny obowiązujący w strefie 2 – 40 zł. Analogicznie dla biletów ulgowych będzie to 30 zł, 65 zł, 20 zł oraz 35 zł.

Co więcej, będzie walka o… bezpłatne kursy ZTM dla mieszkańców miasta. Tak zapowiada Urząd Miejski w Piastowie. – Początek tej współpracy nie oznacza jednak, że burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski poprzestanie na tym. Będzie dalej zabiegał o włączenie Piastowa do pierwszej strefy biletowej bądź o bezpłatną komunikację liniami ZTM dla piastowian – takie zapowiedzi można przeczytać na stronie internetowej urzędu.

Ale na tę chwilę warto wrócić do tematu, który z pewnością wejdzie w życie. Pytanie, kiedy? Przewidywany termin wydawania pierwszych kart to przełom listopada i grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.