Jest zezwolenie na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska!

Grodzisk Maz.

Najbardziej wyczekiwana inwestycja w Grodzisku Mazowieckim w końcu będzie mogła się rozpocząć. Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy zachodniej obwodnicy.

Zapowiedzi o budowie obwodnicy w Grodzisku pojawiały się już dawno temu. Mieszkańcy latami czekali na rozpoczęcie tego zadania, wielu z nich straciło już nadzieję, że kiedykolwiek do tego dojdzie. A jednak. Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę obwodnicy. Będzie ona miała długość 7,4 km.

Obwodnica zachodnia znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej. Inwestycja objęta decyzją będzie zlokalizowana na obszarze miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki oraz gmin: Natolin, Chlebnia, Chrzanów Duży, Wólka Grodziska, Kozery, Kozerki i Kałęczyn.

Głównym celem inwestycji jest polepszenie komfortu i bezpieczeństwa podróżowania w obszarze całej gminy Grodzisk Mazowiecki. Projekt zakłada budowę m.in.: jezdni dróg poprzecznych i skrzyżowań dróg, mostu i wiaduktów, budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej.

Co najważniejsze, budowa obwodnicy ma wyeliminować tranzyt z centrum miasta i ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i warunki życia mieszkańców. Inwestorem tej inwestycji jest Zarząd Województwa Mazowieckiego. Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie przetargu i wybór wykonawcy dla tego zadania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.