Jest wykonawca świetlicy w Domaniewie

Brwinów

Brwinowski urząd gminy wykonał kolejny ważny krok ku budowie nowej świetlicy w Domaniewie (gm. Brwinów). W postępowaniu przetargowym wybrano najkorzystniejszą ofertę, wszystko wskazuje na to, że inwestycja wkrótce się rozpocznie.

Przetarg wygrała firma budowlana z Ząbek, która za wykonanie prac zainkasuje prawie 1,4 mln zł. To drugie postępowanie w tej sprawie. Poprzedniego nie udało się pomyślnie rozstrzygnąć. Inwestycja ma być gotowa pod koniec września przyszłego roku.

Jak będzie wylądać świetlica? Całkowita powierzchnia budynku ma wynieść ponad 347 m2. Parter ma pełnić funkcję użytkową i znajdują się tam: sala główna, pracownia, biuro, kuchnia, łazienki. Poddasze zostanie wykorzystane na cele techniczne. Wybudowane będą miejsca parkingowe i plac zabaw. Teren ma być oświetlony i ogrodzony.

– Świetlica będzie pełnić funkcje wiejskiego ośrodka kultury, integracji i spotkań mieszkańców, lokalnych inicjatyw kulturalno-społecznych oraz miejsca spotkań z mieszkańcami. W zakresie podstawowym w świetlicy odbywać się będą zajęcia pozaszkolne dla dzieci, młodzieży, oraz dorosłych, koła zainteresowań rozmaitych dziedzin sztuki, koncerty, przedstawienia i wystawy. Zajęcia odbywać się będą w sali głównej, którą można będzie podzielić ruchomą ścianką na dwa pomieszczenia oraz w pracowni – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.