Jest wykonawca „Parkuj i jedź” w Nadarzynie

Nadarzyn

Po kilku nieudanych próbach w końcu udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę centrum przesiadkowego „parkuj i jedź” w Nadarzynie. Ostatnia formalność to podpisanie umowy ze zwycięską firmą.

O tej inwestycji mówi się od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz udało się znaleźć wykonawcę prac. Kilka poprzednich przetargów unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny zaproponowane przez firmy. Tym razem udało się doprowadzić procedurę do szczęśliwego końca. Najkorzystniejszą ofertę, mieszczącą się w budżecie przeznaczonym na to zadanie złożyło przedsiębiorstwo Solidbud.

Jak będzie wyglądał nadarzyński „park&ride”? Powstanie na działce położonej pomiędzy urzędem gminy a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych przy ulicy Granicznej. Plany budowy zakładają powstanie czterech zadaszonych peronów autobusowych, bezpłatny parking na 225 miejsc oraz punkt ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Można będzie zaparkować także 40 rowerów. Parking będzie monitorowany, a przy nim powstanie poczekalnia dla podróżnych.

W ramach tego projektu przebudowana i poszerzona zostanie także ulica Graniczna i wyjazd na ulicę Mszczonowską. Co jeszcze? – Inwestycja stanowi pretekst do zmiany funkcjonowania komunikacji na terenie gminy. – W oparciu o nowe centrum przesiadkowe P&R będziemy dążyli do przeorganizowania transportu publicznego w naszej Gminie, na który w dzisiejszym kształcie urząd wydaje ponad 1 mln złotych. To właśnie z tego „nadarzyńskiego dworca autobusowego” popularne „czerwoniaki” ZTM będą szybkim bezpośrednim kursem w ciągu kilkunastu minut przewoziły Nadarzyniaków do centrum Warszawy, czy Pruszkowa. W oparciu o P&R Gmina stworzy wewnętrzne, tanie, gminne linie „busikowe”, które połączą poszczególne sołectwa z Centrum Nadarzyna, a tym samym stolicą. Kształt, przebieg i rozkład owych wewnętrznych linii będziemy tworzyli w oparciu o społeczne potrzeby w ramach szeroko zakrojonych konsultacji z mieszkańcami – obiecał kilka tygodni temu wójt Dariusz Zwoliński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.