Jest wykonawca Parku Piłsudskiego

Grodzisk Maz.

Na stworzenie Parku Piłsudskiego mieszkańcy Grodziska czekają od lat. Pomysł w końcu „wyciągnięto z szuflady”. W przyszłym roku mieszkańcy Grodziska będą mieli kolejne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Pomysł na zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Mrowna przy zbiegu ulic Bałtyckiej i Piłsudskiego pojawił się już kilka lat temu. To jednak nie koniec. Zgodnie z pierwotnym założeniami obiekt miał być gotowy już w połowie 2015 r. Tak się jednak nie stało, bowiem grodziski magistrat ciągle przesuwał termin realizacji. Ogłoszono nawet przetarg, zgłosiło się sześciu chętnych, ale postępowanie unieważniono. Powód?  Cena najkorzystniejszej oferty (niespełna 1,7 mln zł) przewyższała kwotę, jaką grodziski magistrat zamierzał przeznaczyć na wykonanie przedsięwzięcia.

Pomysł stworzenia parku na wspomnianym wcześniej terenie na kilka lat trafił do szuflady. Ale w ostatnim czasie władze Grodziska Mazowieckiego postanowiły do niego powrócić. We wrześniu ogłoszono przetarg na wykonawcę prac i co więcej wybrano nawet najkorzystniejszą ofertę. Tę złożyła firma AKG Architektura Krajobrazu z miejscowości Zabierzów, która za wykonanie prac zainkasuje 2,6 mln zł.

Przypomnijmy. Przy ul. Bałtyckiej ma powstać Park Piłsudskiego. Będzie to miejsce rekreacyjne z ławeczkami i oświetleniem. Istniejący plac zabaw zostanie poprawiony. Centralnym punktem parku będzie okrągły sensoryczny ogród żwirowo-kamienisty z kulistymi rzeźbami wytoczonymi ze skał. Przy nim powstanie ogród różany. Nie zabraknie też siłowni plenerowej. A co znajdzie się w parku przy Jaśminowej? Będą alejki, przy których staną ławeczki. Dla najmłodszych mieszkańców zaplanowano plac zabaw. Nie zabraknie miejsca na spacery z czworonogami. Teren zostanie oświetlony. Mieszkańcy będą mogli korzystać już trzecim kwartale 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.