Jest wykonawca kompleksu oświatowego w Bąkach

Pruszków

To dobra informacja dla mieszkańców pruszkowskiej dzielnicy Bąki. W postępowaniu przetargowym wyłoniono wykonawcę placówek oświatowych, które mają powstać przy ul. Jarzynowej.

Wybranie wykonawcy nie było łatwe. Pierwszy przetarg miasto ogłosiło w sierpniu ubiegłego roku, lecz został on unieważniony ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała możliwości finansowe Pruszkowa. Niedługo później pojawiło się kolejne postępowanie z terminem składania ofert do 21 października. Urzędnicy postawili konkretne warunki, jednak nie wszystkie firmy dostarczyły komplet dokumentów co wydłużyło cały proces.
 
Wykonawcę wybrano na sam koniec grudnia. Jest nim firma Skanska S.A., która za budowę szkół zainkasuje niemal 35 mln. Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na realizację jednego z nich – budowy przedszkola wraz ze żłobkiem. Jak zapowiadają urzędnicy, kontrakt na wykonanie szkoły podstawowej zostanie zawarty w I kwartale 2016 r.

Pruszkowskie Bąki na przestrzeni kilku lat bardzo się zmieniły. Przybyło tam wiele bloków oraz domów jednorodzinnych. Spowodowało to wzrost liczby mieszkańców, w szczególności młodych rodzin z dziećmi. Niestety w Bąkach nie ma szkoły podstawowej, ani przedszkola. Rodzice muszą dowozić swoje pociechy do placówek oświatowych znacznie oddalonych od ich miejsca zamieszkania. Dlatego budowa kompleksu oświatowego jest bardzo ważną inwestycją, na którą mieszkańcy czekają z niecierpliwością.
 
Nowoczesne placówki oświatowe powstaną przy ul. Jarzynowej. Według założeń projektantów przedszkole i żłobek powstaną w jednym budynku połączonym wspólnym dziecińcem i salą rekreacyjną. Będzie to energooszczędny i przyjazdy dla dzieci budynek o powierzchni zabudowy 2,6 tys. mkw. i kubaturze ponad 9,5 tys. mkw. Pomieści on 250 dzieci – 150 w żłobku oraz 100 w przedszkolu. Wraz z budynkiem powstanie otaczająca go infrastruktura m.in. place zabaw, zieleńce, elementy małej architektury czy parkingi dla rodziców. Całość zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Szkoła podstawowa będzie budynkiem nieco większym, jej powierzchnia zabudowy zajmie niemal 3,5 tys. mkw., a kubatura ok. 21,5 tys. mkw. Również powstaną tam parkingi, elementy małej infrastruktury (murki, rampy, schodki, ławki itd.) oraz tereny zielone. Ponadto w planach jest budowa dwóch boisk sportowych o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz bieżni i miejsca do skoków w dal.
 
Budynek przedszkola wraz ze żłobkiem ma zostać oddany do użytku 28 lutego 2018 roku, zaś podstawówka powstanie w 21 miesięcy od podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.