Jest wykonawca drogi dojazdowej do Mazowsza

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie rozstrzygnął przetarg na przebudowę ciągu ulic Piaseckiego, Poziomki i Malinowej w Otrębusach, czyli drogi dojazdowej do szkoły i siedziby Mazowsza. Zasadnicze prace drogowe planowane są na wakacje.

Do przetargu stanęło siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Fal Bruk, która swoje usługi wyceniła na ponad 2,5 mln zł. To nieco więcej niż gmina planowała przeznaczyć na to zadanie. Na marcowej sesji radni wyrazili jednak zgodę na „dołożenie” brakującej kwoty. Unieważnienie przetargu mogłoby bowiem oznaczać, że prac nie uda się przeprowadzić w wakacje. A to ważne ze względu na funkcjonowanie szkoły i Matecznika Mazowsze. Teraz ostatnim formalny akcentem będzie podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu.

Jaki jest zakres prac? Inwestycja obejmuje przebudowę całego ciągu od ul. Natalińskiej do siedziby Mazowsza w Otrębusach. Zupełnie inaczej wyglądać będzie też ul. Piaseckiego, gdzie mieści się zespół szkół i przedszkole. – Naprzeciwko szkoły podstawowej pojawi się około sto miejsc parkingowej do samej ul. Poziomki. Do tego ścieżka rowerowa za miejscami parkingowymi, chodnik przy szkole na całej długości do Mazowsza. Naprzeciwko Matecznika, tam gdzie są stare potężna drzewa, pojawi się około 40 miejsc parkingowych. Żadne drzewo nie zostanie wycięte, wykorzystamy luki między nimi – mówił nam krótko po rozpisaniu przetargu Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Przygotowania do rozpoczęcia prac mają rozpocząć się przed wakacjami. Zasadnicze prace, jak wspomnieliśmy, planowane są po zakończeniu roku szkolnego.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Jest wykonawca drogi dojazdowej do Mazowsza”

 1. DRWAL pisze:

  no nareszcie będzie robota, sporo drzew do wyrżnięcia

 2. wielbiciel pisze:

  JAK UNY NA TEJ DRODZE BĘDĄ TAŃCOWAĆ

  • lolomii1 pisze:

   teraz uny nóg sobie nie połamiooo bo będzie wreszcie równo….ale ,póki co nie widziałem żeby cos tam robili a pisac to można o złotym pociągu …ktoś widział?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły