Jest wykonawca biurowca przy Armii Krajowej

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Zieleń Miejska rozstrzygnęło przetarg na budowę biurowca przy ul. Armii Krajowej 46 w Pruszkowie. Inwestycja ruszy wiosną.

Budynek powstanie naprzeciwko pałacyku Porcelitu, na placu który jeszcze kilka miesięcy temu służył jako dziki parking. W dorobku pruszkowskiego TBS będzie wyjątkowy – co prawda znajdą się tam mieszkania, jednak głównym przeznaczeniem obiektu będą biura i punkty usługowe. – Będzie to budynek biurowo-usługowy z niedużą częścią mieszkalną, z oddzielnymi wejściami do tych części. Na podziemnym parkingu znajdzie się 51 miejsc – mówi Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS.

W obiekcie znajdzie 18 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 750 m. kw. Część usługowo-biurowa będzie większa. Jej powierzchnia wyniesie ponad 1100 m kw.

Wiadomo już, kto zajmie się pracami budowlanymi na zlecenie TBS. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „ŚLĄSK”. Swoje usługi firma wyceniła na 15 mln 640 tys zł.

Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację tego zadania, łącznie z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. Budynek będzie więc gotowy na przełomie 2020 i 2021 r. Prace mają rozpocząć się wiosną, jeśli pozwoli na to pogoda być może już w drugiej połowie marca.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “Jest wykonawca biurowca przy Armii Krajowej”

 1. Czesio pisze:

  Z Lodzi, Radomia to juz nie kupia ale z Bialegostoku moga przyjsc ;(

 2. Anonim pisze:

  A to nie Strabag będzie budować?

 3. Anonim pisze:

  sprzedać ten cały TBS razem z jego ,, dobrostanem ,,

 4. Normalny pisze:

  Sprawa dla CBA i prokuratura, tego przekrętasa prezesika prosto do aresztu!

 5. chwila pisze:

  „Piękna” architektura, nie ma co… Biorąc pod uwagę, że na wizualizacjach budynki wyglądają o wiele lepiej niż po wybudowaniu, to aż strach się bać, jak to będzie wyglądać. I te drzewa wokół takie wyrośnięte. Ciekawe czy w realu choć wsadzą jakieś badyle.

 6. gość pisze:

  mam nadzieję, że zrobia tam biedronkę bo okoliczne sklepy spożywcze to porażka

 7. Rex pisze:

  A co z meczetem koło lidla, będzie czy nie, bo czas zacząć rozkręcać reakcję opozycyjną??

 8. Uradowany pisze:

  Gratulujemy! Teraz poprosimy o informację odnośnie wykonawcy chodnika na ul. Andrzeja i planowanego terminu zakończenia tej tonącej w błocie inwestycji.

 9. Niesioł pisze:

  Mam nadzieje, ze porzadny burdel sie tam chociaz znajdzie.

 10. Kerim pisze:

  Przy tej inwestycji, mieszkaniowe budownictwo społeczne w wykonaniu ” Zieleni Miejskiej” zamienia się już jawnie w developerkę. Po wybudowaniu tego biurowca to pałacyk po „Porcelicie” w sposób niewyobrażalny będzie szpecił okolicę. Co z tym zrobić?

 11. Daro pisze:

  Osiedle Przy Palacu to nr 1 w Pruszkowie. Jest piekne. I Palacyk Potulickich. A teraz piekny biurowiec. WoW !

 12. Daro pisze:

  Glupia inwestycja! Zepsuje wyglad Centrum miasta! Znow sprowadza sie jacys ludzie np.z Lodzi czy Radomia 🙁

 13. Anonim pisze:

  Tam powinien być parking! Dlaczego Makuch nic z ty nie zrobi?

  • Jigit pisze:

   Decyzja jeszcze za Jasia padła

  • Gadam pisze:

   W Grodzisku w ciągu ostatnich kilku lat potrafili wybudować kilka parkingów w ścisłym centrum miasta – w trosce o mieszkańców. W Pruszkowie buduje się wciąż nowe bloki, bloki, bloki. Też w trosce o mieszkańców, tyle, że słoikowatych… Niech Makuch zmieni wreszcie tę jasiową ideologię olewania autochtonów…

 14. gość pisze:

  tuż obok na kościelnej obok piekarni rusza właśnie budowa apartamentowca. miejmy nadzieję, że będzie nawiązywać do okolicznej architektury

  • Anonim pisze:

   Tam jest kolejne miejsce na piętrowy parking. Kto wydał na to zgodę? Dlaczego miasto nie zainteresowało się tym terenem?

 15. Anonim pisze:

  kochamy wydawać nie swoje pieniążki- co ?

 16. Dziudzio pisze:

  To w sumie około 8500 za metr wychodzi plus działka

  • Jak pisze:

   Co chcesz, prezes na wylocie to i budowa bardzo droga w ramach odprawy. A co z pensjonatem w Krynicy Morskiej. Ciekawe kiedy prokuratura sprawdzi ile z firm wygrywajavych przetargi dla tbs tamto robiło? !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły