Jest wykonawca, będzie nowa nawierzchnia

Brwinów

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę przebudowy ul. Mickiewicza i ul. Żurawiej. Koszt całej inwestycji to ponad 2,8 mln zł.

W styczniu brwinowski magistrat ogłosił przetarg dotyczący przebudowy wspomnianych ulic. Gmina w budżecie na rok 2016 zabezpieczyła środki na tę inwestycję. Ul. Mickiewicza i ul. Żurawia wymagają remontu. Wielu kierowców narzeka na stan dróg. Muszą poruszać się po nierównej nawierzchni, co często powoduje u nich zdenerwowanie.

Planowana przebudowa ul. Mickiewicza i ul. Żurawiej to dobra informacja dla mieszkańców, jednak na efekty muszą poczekać. Prace będą wykonywane stopniowo. Inwestycja została rozłożona na 3 lata, a jej koniec określono na czerwiec 2018 roku. 

Na Żurawiej pojawi się nawierzchnia z kostki betonowej i betonu asfaltowego. Planowane jest wykonanie skrzyżowania wyniesionego oraz progów zwalniających. Komfort jazdy na ul. Mickiewicza ma poprawić nawierzchnia z masy asfaltowej. 

Kto zajmie się realizacją zadania? Wybór padł na firmę MKL-BUD z Warszawy, która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę. Jej wartość opiewa na 2,875 mln zł. Brwinowski magistrat musiał dokonać dokładnej analizy, bo aż 7 firm było zainteresowanych przebudową ul. Mickiewicza i ul. Żurawiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.